radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Chętni do pokonania na piechotę trasy z Bielska-Białej Hałcnowa do Łagiewnik na przełomie kwietnia i maja mogą zgłaszać się w wybranych miejscach oraz za pomocą strony internetowej.

Z decyzją trzeba jednak się pospieszyć, gdyż 3 kwietnia, a więc na cztery tygodnie przed rozpoczęciem pielgrzymki, lista uczestników zostanie zamknięta. Wiąże się to z koniecznością wcześniejszego przygotowania transportu bagażu, zorganizowania miejsc postoju i noclegu oraz urządzenia infrastruktury sanitarnej i porządkowej.

Na pielgrzymkę można zapisać się osobiście w następujących miejscach:
- w Bielsku-Białej w księgarni św. Rity (na ul. Piastowskiej w pobliżu dworca PKS oraz w parafii Narodzenia NMP w Lipniku),
- w Żywcu w parafii konkatedralnej (u ks. Jerzego Łukowicza),
- w Cięcinie w parafii św. Katarzyny,
- w Andrychowie w parafii św. Macieja,
- w Oświęcimiu w parafii św. Maksymiliana oraz
- w Cieszynie w parafii św. Jerzego.

Zapisy przyjmowane są także poprzez specjalną bramkę internetową na stronie www. faustyna.bielsko.pl. Tutaj także można pobrać i wydrukować formularz zgłoszeniowy, z którym, po wypełnieniu, można się stawić w jednym z miejsc przyjmowania zapisów. Opłata za udział w pielgrzymce, służąca pokryciu kosztów wyposażenia pielgrzymów w identyfikatory i śpiewniki oraz zorganizowania służącej im infrastruktury sanitarno-transportowej wynosi 50 złotych. Zwolnione są z niej dzieci poniżej 10. roku życia. A doświadczenie ubiegłych lat uczy, że na szlak wyruszają całe rodziny, nawet z maleńkimi dziećmi w wózku. Przy zapisach można też zadeklarować chęć skorzystania z wynajętych autokarów w drodze powrotnej z Łagiewnik.

Pielgrzymkę promuje film, zamieszczony na stronie internetowej pielgrzymki.

Pielgrzymka wyruszy w sobotę 30 kwietnia o godz. 12.00 z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Pątnicy pomaszerują w stronę Kęt, Witkowic, Nidku, Wieprza, Tomic, Wysokiej, Przytkowic, Radziszowa, Mogilan i Świątnik, by 3 maja stanąć najpierw w Centrum Jana Pawła II a następnie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Wyjściu pielgrzymki z Hałcnowa towarzyszyć będą Znaki Miłosierdzia peregrynujące w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej. Ich pobyt w Hałcnowie zaplanowano tak, by przy nich można było odprawić Mszę św. inaugurującą pielgrzymkę. Na czas pielgrzymki Znaki pozostaną w kaplicy sióstr serafitek w Hałcnowie, by po jej zakończeniu wznowić wędrówkę w parafiach Podbeskidzia.

Organizację i przebieg pielgrzymki wspierają swoją modlitwą siostry: Redemptorystki, Córki Bożej Miłości, Klaryski i Siostry Szkolne de Notre Dame. Pielgrzymka doczekała się także własnego hymnu.

Piesza pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik jest pierwszą i jak dotąd jedyną pielgrzymką diecezjalną, zmierzającą do Łagiewnik. Po raz pierwszy zorganizowano ją trzy lata temu. Jej głównym przewodnikiem jest ks. Mikołaj Szczygieł, a biuro pielgrzymki prowadzi Irena Papla. Z roku na rok przybywa uczestników. Podczas ostatniej pielgrzymki liczba jej uczestników zbliżyła się do półtora tysiąca. Tym razem, ze względu na Jubileusz Miłosierdzia oraz peregrynację Znaków organizatorzy spodziewają się nawet dwóch tysięcy pątników.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

26 Kwi 2024 - piątek
08:15 - 09:00
Msza św.

26 Kwi 2024 - piątek
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

27 Kwi 2024 - sobota
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony