radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Ostatni singiel zapowiadający premierę albumu.

Zaczęło się od inspiracji modlitwą

„Dom Chleba” jest czwartym singlem promującym album orientalnej muzyki chrześcijańskiej „Ojcze nasz”. Każda z pieśni albumu jest rozważaniem kolejnej części tej modlitwy. „Dom chleba” to medytacja słów „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”.

- Pisząc słowa tej pieśni oraz wybierając fragment z Pisma Świętego, który mógłby obrazować prośbę „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”, moje myśli krążyły wokół głębszego znaczenia tych słów – mówi Sylwia, autorka medytacyjnego albumu. – Modląc się bowiem o chleb powszedni, prosimy o coś fundamentalnego. A przecież zaspokojenie fizycznego głodu to tylko jedna z wielu potrzeb, jakie mamy. Potrzebujemy także pokoju, pocieszenia, nadziei, a w końcu także… zbawienia. To dlatego połączyłam motyw tego najzwyklejszego, powszedniego chleba z Betlejem – Domem Chleba, miejscem narodzenia Zbawiciela. W pieśni można usłyszeć fragmenty proroctwa z księgi Micheasza w języku polskim i hebrajskim: „A ty, Betlejem Efrata, najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich!”.

W oczekiwaniu na premierę albumu, już dziś można poczuć namiastkę Betlejem wsłuchując się w słowa i muzykę pieśni „Dom Chleba”.

Betlejem w obliczu pandemii

Dzisiejsze Betlejem jest domem dla społeczności arabskiej – w większości muzułmańskiej, jednak mieszkają tam również wspólnoty różnych denominacji chrześcijańskich. Nie jest to jednak sielankowe życie – trwający konflikt polityczny wpływa na praktycznie każdą dziedzinę życia Palestyńczyków.

- Przed pandemią życie tego miasta mogli na własne oczy zobaczyć przynajmniej pielgrzymi – mówi Sylwia. – Teraz jednak już od roku ruch pielgrzymkowy jest wstrzymany. To dla pielgrzymów wielki żal, a dla mieszkańców Betlejem… prawdziwy dramat. Jestem pewna, że

Premiera już niebawem!

- Prace nad płytą właściwie trwały od dnia, kiedy chwyciłam kartkę i długopis, by wypisać wszystkie pomysły na to, jak można poprzez muzykę opowiedzieć modlitwę „Ojcze nasz” – mówi Sylwia.

Płytę udało się sfinansować dzięki wsparciu obserwatorów bloga „Dzisiaj w Betlejem.” Nagrania albumu rozpoczęły się w grudniu 2020 i trwały 2 miesiące. Większość nagrań odbyła się w Warszawie, jednak z uwagi na rzadkość instrumentów, jeden z muzyków przesłał nagrania z Betlejem.

W trakcie Wielkiego Postu bardzo często decydujemy się, aby w sposób szczególny zanurzyć się w tajemnicy wiary, męki Chrystusa, sensu Wielkanocy. Zadajemy sobie ważne, często bardzo trudne pytania. Głębokie melodie orientalnej muzyki chrześcijańskiej są idealnym uzupełnieniem dla wielkopostnych rozważań. „Dom Chleba” to ostatni singiel zapowiadający premierę całego albumu, która będzie mieć miejsce już 17 marca.

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

18 Lip 2024 - czwartek
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

19 Lip 2024 - piątek
08:15 - 09:00
Msza św.

19 Lip 2024 - piątek
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony