radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Ratownikiem może zostać każdy.

Grupa oświęcimian: świeccy i siostry zakonne, zebrała się we wspólnotę, która nazwali Modlitewnym Pogotowiem Bożego Miłosierdzia (MPBM). Te słowa Jezusa, zanotowane przez św. Faustyną: "Gdy tę koronkę przy konającym odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem, a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel miłosierny", stały się dla nich wskazówką co robić...

- Naszą patronką jest św. Faustyna. Głównym celem naszego pogotowia jest modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji osób konających - podkreśla Grzegorz Kapturkiewicz ze wspólnoty, dyspozytor tego szczególnego pogotowia. - Jesteśmy w stałym kontakcie z kapelanem ks. Jackiem Orszulikiem, posługującym w szpitalu miejskim w Oświęcimiu, który informuje nas o osobach konających poprzez SMS, z podaniem ich imienia. Otrzymujemy zgłoszenia również od rodzin osób konających i od pracowników służby zdrowia.

Jak dołączyć do pogotowia z gotowością modlitwy? Poprzez wysłanie SMS-a ze swoim imieniem i dopiskiem POGOTOWIE na numer dyspozytora. W przypadku Oświęcimia, to numer 664 680 408.

Oświęcimska wspólnota spotyka się dodatkowo w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kaplicy szpitalnej na Mszy św. odprawianej w intencji wszystkich osób za które modliła się w miesiącu poprzednim.

Jak zaznacza oświęcimski "dyspozytor pogotowia": - Naszą intencją jest jednak objęcie tą akcją modlitewną całej Polski, poprzez stworzenie przy każdym hospicjum i każdym szpitalu takiego pogotowia - z zaangażowaniem kapelanów. Serdecznie zapraszamy do tego wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Bożego Miłosierdzia.

W jaki sposób założyć i prowadzić Modlitewne Pogotowie Bożego Miłosierdzia?

Najlepiej najpierw skontaktować się z kapelanem szpitala czy hospicjum w swojej miejscowości, przedstawić mu założenia działania pogotowia i poprosić o akceptację utworzenia MPBM oraz przesyłanie SMS-ów z imieniem osób konających. By trwać w jedności ze wszystkimi wspólnotami pogotowia, oświęcimscy organizatorzy zachęcają, by poprosić także księdza kapelana o odprawienie Mszy św. w kaplicy szpitalnej, hospicjum czy wybranym kościele w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w intencji osób, za które modliło się MPBM w miesiącu poprzednim.

A wszelkie szczegóły na temat powołania lokalnych "oddziałów" pogotowia i ich rejestracji, można znaleźć na stronie oświęcimskiej wspólnoty: http://mpbm.cba.pl.

bielsko.gosc.pl

Ogłoszenia

W związku z wydanym przez Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych w Polsce oświadczeniem dotyczącym stanowczego sprzeciwu wobec działań Ministerstwa dotyczących szkolnych lekcji religii zwracamy się z prośbą o wysyłanie do Ministerstwa naszego sprzeciwu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. document.getElementById('cloakf5408f475cde0a15e9ebf54b3d9e31db').innerHTML =...

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

29 Maj 2024 - środa
08:15 - 09:00
Msza św.

29 Maj 2024 - środa
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

30 Maj 2024 - czwartek
10:30 - 12:15
Msza św. z procesją Eucharystyczną

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony