radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Kościół chce być coraz bardziej i lepiej “gospodą“ Dobrego Samarytanina, którym jest Chrystus to znaczy domem, w którym można znaleźć Jego łaskę, wyrażającą się w gościnności, w akceptacji, w podniesieniu na duchu - napisał papież Franciszek w orędziu na 28. Światowy Dzień Chorego. 

Tegoroczny Światowy Dzień Chorego obchodzimy pod hasłem "Przyjdzie do mnie wszyscy którzy utrudzeni i obciążeni jesteście.." W swoim orędziu Franciszek wskazał na Chrystusa, który dostrzega potrzeby i cierpienia ludzi, ponieważ sam uczynił się słabym doświadczając ludzkego cierpienia i otrzymujac pokrzepienie od Ojca." Osobom przeżywającym przygnębienie z powodu swojej sytuacji słabości i bólu Jezus Chrystus nie narzuca przepisów prawa, ale oferuje swoje miłosierdzie czyli samego siebie jako odnawiającą moc. Jezus patrzy na poranione człowieczeństwo. On ma oczy, które widzą i które zauważają, gdyż patrzą głęboko, nie rozglądają się obojętnie, lecz zatrzymują się i akceptują całego człowieka, każdego z jego stanem zdrowia, nie odrzucając nikogo, zapraszając każdego do wejścia w Jego życie, aby doświadczyć łagodności" - napisał paież, podkreślając również że  "Chrystus nie dał nam recept, ale swoją męką, śmiercią i zmartwychwstaniem uwalnia nas od ucisku zła". Światowy Dzięń Chorego obchodzimy po raz 28. Specjalny dzień poświecony osobom chorym i cierpiącym ustanowił papież św. Jan Paweł II 13 maja 1992 roku. 

W diecezji bielsko-żywieckiej biskupi spotkają się z chorymi w bielskim Hospicjum Świętego Jana Pawła II, w oświęcimskim NZOL Sióstr Serafitek, w cieszyńskim Szpitalu Śląskim.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

23:10 - 23:59
Magazyn radiowy - Anielski poradnik
00:00 - 00:05
Co niesie dzień
01:00 - 01:45
Muzyka Mistrzów
04:00 - 04:10
Co niesie dzień
04:15 - 04:30
Stół Słowa Bożego

Polecane audycje

Anielski poradnik

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony