radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

O wydarzeniu pod Damaszkiem które zmieniło radykalnie życie Apostoła Narodów mówił biskup Piotr Greger 26 stycznia podczas uroczystości odpustowych w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej.

Odwołując się do opisanej w Ewangelii przemiany św. Pawła, zwrócił uwagę, że Bóg pragnie dać szansę człowiekowi na nawrócenie.Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej nawiązał też do obchodzonej po raz pierwszy Niedzieli Słowa Bożego. Zaznaczył, że Paweł stał sięczłowiekiem „całkowicie pochłoniętym przez Boże słowo”. Biskup zauważył, że jest to jeszcze jeden z argumentów za słusznością decyzji papieża Franciszka o świętowaniu trzeciej niedzieli zwykłej jako „Niedzieli słowa Bożego”. „W ten sposób papież chce, zachęca i zaprasza, abyśmy – jak nawrócony Paweł – byli temu słowu posłuszni, całkowicie oddani; abyśmy pozwolili się temu słowu prowadzić. To, co Bóg nam proponuje w swoim słowie, jest zawsze najlepsze, optymalne, my niczego mądrzejszego nie wymyślimy” – skonkludował biskup Piotr Greger.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony