radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Co to znaczy uwierzyć w Jezusa? Co to znaczy chodzić za Nim, chodzić na dobre i na złe?

„Co to znaczy uwierzyć w Jezusa? Co to znaczy chodzić za Nim, chodzić na dobre i na złe? – pytał bp Roman Pindel podczas Mszy św. z udziałem młodzieży i rodzin z Domowego Kościoła uczestniczących w I turnusie wakacyjnych rekolekcji oazowych różnych stopni. Wszyscy spotkali się 11 lipca 2019 r. w kościele NSPJ w Bielsku-Białej na Dniu Wspólnoty. Podczas wspólnej modlitwy z uczestnikami wakacyjnych rekolekcji w ośrodkach beskidzkich biskup zachęcił, by skorzystać z zaproszenia Jezusa do naśladowania Go.

W homilii biskup diecezji bielsko-żywieckiej nawiązał do ewangelicznej rozmowy Jezusa z Piotrem nad Jeziorem Tyberiadzkim, gdy uczeń Chrystusa słyszy od swego Mistrza pytanie „Czy Mnie miłujesz?”, a jednocześnie dowiaduje się, ile będzie go kosztowała wiara w zmartwychwstałego Pana.

„To pokazuje nam także, co to znaczy uwierzyć w Jezusa, chodzić za Nim: na dobre i na złe – kiedy jest radośnie, gdy człowiek jest dumny i cieszy się z tego, że czyta Pismo Święte, poznaje rzeczy, które trafnie odnoszą się do jego życia, ale i wtedy, gdy przyznanie się do Jezusa kosztuje, kiedy jest ciemno i trudno” – wyjaśnił hierarcha i zauważył, że nie można wykluczyć, że „Pan zaprosi nas do dania takiego świadectwa, które skończy się śmiercią”.

„Wiemy, że na całe szczęście Bóg daje człowiekowi tyle łaski, ile potrzebuje do danego świadectwa. Męczennicy, którzy oddali życie za wiarę, mieli tyle łaski. Mieli tyle mocy od Boga i Ducha Świętego, że dali świadectwo wierności do końca” – dodał ordynariusz.

„Jesteśmy zaproszeni do chodzenia za Jezusem. Do wchodzenia w Jego ślady: przez słowo Boże, przez modlitwę, spotkanie – w namiocie czy bez namiotu. Jesteśmy zaproszeni, by być blisko Niego, by powtarzać to wyznanie: miłuję Cię, jesteś mi bliski, jesteś moim przyjacielem. Chcę być z Tobą blisko i chcę chodzić za Tobą. Daj tę łaskę nieustannego naśladowania Ciebie do takiego stopnia, do jakiego mnie powołujesz” – zakończył kaznodzieja.

Wspólna modlitwa zgromadziła kilkaset uczestników rekolekcji oazowych. Byli wśród nich członkowie grup Oazy Rodzin z dziećmi oraz kilku grup oazowych, stacjonujących w ośrodkach na terenie diecezji bielsko-żywieckiej.

Podczas prezentacji poszczególnych wspólnot nie zabrakło świadectw uczestników rekolekcji.

Hasłem spotkania był temat roku formacyjnego (2019/20): „Wolni i wyzwalający”. Jest on związany m.in. z 40. rocznicą powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – dzieła, które zapoczątkował sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki w 1979 roku, jako odpowiedź na wezwanie św. Jana Pawła II.

diecezja.bielsko.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony