radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Sąd ostateczny będzie jak spojrzenie Chrystusowi w oczy.

„Sąd ostateczny będzie jak spojrzenie Chrystusowi w oczy” – podkreślił duszpasterz krajowy ADŚ ks. dr Bogdan Kulik MSF, który 31 maja 2019 r. przewodniczył w bazylice hałcnowskiej Eucharystii z udziałem członków Apostolstwa Dobrej Śmierci z diecezji bielsko-żywieckiej, a także z innych diecezji Polski oraz Czech. Było to jednocześnie kolejne z comiesięcznych czuwań w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, które tym razem łączyło się z odpustem ku czci Nawiedzenia NMP.

Modlitwom w sanktuarium przewodniczyli członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci, którzy właśnie w tym miejscu przeżywali swój Rejonowy Dzień Skupienia. Podczas czuwania odprawiono Drogę Krzyżową wokół kościoła, pielgrzymi odmówili Różaniec i wzięli udział w Mszy św. sprawowanej na ołtarzu polowym.

Duszpasterz krajowy ADŚ ks. dr Bogdan Kulik MSF zachęcił w kazaniu, by spojrzeć na czekający na człowieka po śmierci sąd ostateczny jak na spojrzenie Chrystusowi w oczy. „To te oczy prześwietlają nas, ale jednocześnie są pełne miłości i miłosierdzia. Sąd, który czeka nas po śmierci, nie jest bezdusznym robieniem nam rachunku sumienia. To jest popatrzenie na nasze życie z miłością. Jezus będzie nam tylko patrzył w oczy. My nagle zobaczymy nasze całe życie w prawdzie” – dodał, nawiązując do encykliki Benedykta XVI „Spe salvi” poświęconej nadziei w życiu chrześcijańskim.

Zdaniem kaznodziei, warto codziennie myśleć o sądzie ostatecznym. Ma temu służyć m.in. dokonywany rachunek sumienia. „Wszystkie sądy, które wydajemy tutaj na ziemi, są tylko przedostateczne. My nigdy nie mamy pełnej wiedzy o innych ludziach czy nas samych. My potrzebujemy tego sądu. Potrzebujemy, żeby kiedyś Ktoś w końcu oddał sprawiedliwość wszystkim tym, którzy zostali zranieni. Wszystkim ofiarom o cierpiącym przywrócony zostanie na sądzie ostatecznym pełny pokój, a rany zostaną uleczone” – dodał. „Ci, którzy zostali niesłusznie oskarżeni, też w końcu odpoczną. Bo Chrystus wynagrodzi im to, co musieli wycierpieć z powodu kłamstwa powiedzianego na ich temat” – zaznaczył Misjonarz Świętej Rodziny z Górki Klasztornej.

Członkowie ADŚ, którzy modlili się o „dar rozumu i błogosławieństwo dla wszystkich żyjących, siłę i ukojenie dla cierpiących oraz wieczną szczęśliwość dla zmarłych, przybyli do bazyliki hałcnowskiej ze swoim diecezjalnym asystentem ks. Marcinem Wróblem.

Po Mszy św. kapłani i uczestnicy Eucharystii weszli w procesji do bazyliki. Po odśpiewaniu apelu maryjnego nastąpiło zasłonięcie łaskami słynącej Piety.

Animatorką apostolatu w diecezji bielsko-żywieckiej jest Lidia Greń-Wajdzik. Duchowe centrum tego ruchu na terenie diecezji znajduje się na skoczowskiej Kaplicówce. Co roku wspólnota ta spotyka się na Dniu Skupienia w Hałcnowie.

diecezja.bielsko.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

01:00 - 01:45
Muzyka Mistrzów
04:00 - 04:10
Co niesie dzień
04:15 - 04:30
Stół Słowa Bożego
04:30 - 05:00
Katecheza - Trudne miejsca w Biblii
05:00 - 05:10
Pacierz

Polecane audycje

Anielski poradnik

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony