radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

prezbiterat_2019

O modlitwę w intencji diakonów przygotowujących się do zaplanowanych na 25 maja 2019 r. w bielskiej katedrze święceń prezbiteratu zaapelował bp Roman Pindel. Hierarcha spotkał się z kandydatami do przyjęcia sakramentu kapłaństwa w kurii biskupiej. Diakonom podczas spotkania z biskupem towarzyszył ks. Sławomir Kołata, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Tymczasem nadchodząca Niedziela Dobrego Pasterza (12 maja) rozpocznie w Kościele katolickim Tydzień Modlitw o Powołania. W tegorocznym orędziu papieskim na ten dzień Franciszek rozważa tajemnicę powołania w perspektywie spotkania człowieka z Panem Bogiem oraz obietnicy realizowania wspólnie z Nim wielkich dzieł. „Powołanie Pana nie jest ingerencją Boga w naszą wolność; nie jest to „więzienie” ani nałożony na nas ciężar. Wręcz przeciwnie, jest to inicjatywa pełna miłości, poprzez którą Bóg wychodzi nam na spotkanie i zaprasza do wejścia we wspaniały projekt, którego uczestnikami pragnie nas uczynić” – napisał Ojciec Święty w orędziu.

Światowy Dzień Modlitw o Powołania po raz pierwszy był obchodzony 12 kwietnia 1964 r. z inicjatywy papieża Pawła VI. W 2019 r. odbywa się po raz 56., tym razem pod hasłem “Odwaga podjęcia ryzyka ze względu na obietnicę Boga”, które jest tytułem papieskiego orędzia na ten dzień. W polskich diecezjach i parafiach organizowane są w tym czasie spotkania modlitewne w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego, a także dyskusje i konferencje poświęcone tematowi powołania.

W krakowskim seminarium duchownym sobota, 11 maja br., upłynie pod znakiem Dnia Otwartego. Przez kilka godzin gospodarze tego miejsca – klerycy – przyjmować będą gości, którzy chcą zobaczyć budynek seminarium, a także plan dnia i regulamin, jaki obowiązuje alumnów archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej.

diecezja.bielsko.pl

Udostępnij:

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony