radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Za „zaangażowanie i niesienie bezinteresownej pomocy bliźnim” wyróżniono Andrzeja Sitarza z Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

W ten sposób Andrzej SItarz stał się jednym z laureatów nagrody Ubi Caritas, honorującej działania charytatywne na rzecz potrzebujących w Polsce i na świecie. Społecznik z Bielska-Białej, który razem z diecezjalną Caritas od wielu lat organizuje spotkania ewangelizacyjne i rekolekcje dla osób uzależnionych, bezdomnych i wykluczonych społecznie, został wyróżniony w kategorii „Współpraca”.

Z inicjatywy Andrzeja Sitarza odbyła się w ubiegłym roku w Bielsku-Białej pierwsza edycja Światowego Dnia Ubogich. Jest współorganizatorem ewangelizacyjnych spotkań „Krzyż Nadziei wbrew nadziei” dla osób zagubionych, samotnych, bezdomnych, ubogich. Związany z bielską wspólnota „Miasto na Górze” mężczyzna tak mówił o swoim życiu i doświadczeniu wiary podczas rekolekcji w Centrum Pomocy im. św. Brata Alberta:

„25 lat temu wsiadłem do autobusu z napisem Jezus, ale nie skasowałem biletu – nie powierzyłem Mu do końca swojego życia, nie powierzyłem Mu swego serca. Dopiero bardzo trudne sytuacje życiowe i rodzinne – odejście żony, moje pijaństwo, utrata pracy, ulica, dworce, klatki, pobyt w szpitalu – pozwoliły mi zrozumieć, że Bóg jest, że On wciąż we mnie wierzy” – dodał. „Bóg ogołocił mnie i dał mi nowe życie. Wróciłem do Niego. I ciągle trzeba do Niego wracać. Nie wszystko się układa, jest trudno, ale najważniejsza jest miłość. Bo Bóg jest miłością”.

Fot. Grzegorz Giercuszkiewicz
Gala wręczenia nagrody Ubi Caritas – statuetki św. Faustyny – odbyła się 29 września w podziemiach warszawskiej bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana. Nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio, wręczając tę nagrodę powiedział, że „Caritas jest wezwaniem do miłości, do służby bliźniemu, zwłaszcza ludziom ubogim i potrzebującym”.

diecezja.bielsko.pl

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony