List do Rzymian w naszym programie od poniedziałku do soboty, codziennie o godz. 14:15.

Głośne czytanie Listu do Rzymian, wykłady biblistów - bp. Romana Pindla, ks. Waldemara Chrostowskiego i ks. Krzysztofa Wonsa - program Tygodnia Biblijnego jest bogaty.

W niedzielę 15 kwietnia rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny, obchodzony w tym roku pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii św. Jana: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 19,22). To także już drugi z kolegi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
W wielu parafiach uczestnicy Mszy św. otrzymają po Mszy św. karteczki z fragmentami Listu do Rzymian i Księgi Psalmów, jako zachętę do dalszej, głębszej lektury Słowa Bożego.


Bazylika w Hałcnowie
Trwające cały tydzień obchody Tygodnia Biblijnego przygotowano w Bazylice Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie. Zainauguruje je w niedzielę 15 kwietnia o 16:30 bp Roman Pindel, który przedstawi okoliczności powstania Listu do Rzymian, a następnie rozpocznie jego głośne czytanie, w którym udział weźmie 25 lektorów. Lekturę organizuje miejscowa parafia wraz z ks. Sławomirem Szczotką, diecezjalnym moderatorem Dzieła Biblijnego, przy udziale radia „Anioł Beskidów”, które zarejestruje ten swoisty maraton biblijny, a następnie odtworzy go na antenie w kolejne dni Tygodnia Biblijnego, codziennie o godz. 14:15.
Przez cały tydzień o 18.15 w Bazylice odprawiane będą Msze św. z homilią. Ponadto w hałcnowskim sanktuarium odbędą się następujące spotkania biblijne:

Wtorek 17 kwietnia
19.00 „Krzew gorejący i runo Gedeona czyli co Stary Testament mówi o Maryi”? - z cyklu „Katecheza w Bazylice”

Środa 18 kwietnia
19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Parafialnym

Piątek 20 kwietnia
19.00 Celebracja Słowa Bożego prowadzona przez bp. Romana Pindla


Kościół parafialny w Milówce
Bardzo bogaty program obchodów Tygodnia Biblijnego przygotowano w parafii Wniebowzięcia NMP w Milówce. W niedzielę 15 kwietnia podczas kazań wierni zapoznają się z praktyką czytania Pisma Świętego w ramach Lectio Divina. O 12.30 rozpocznie się tutaj głośne czytanie Słowa Bożego w ramach Maratonu Biblijnego, który zakończy się o 22.00.
Codziennie o 18.00 zaplanowano Mszę św. z homilią. Oprócz tego w kościele i sali parafialnej odbędą się kolejne spotkania o tematyce biblijnej:

Poniedziałek 16 kwietnia
17.15 – Duch Święty w życiu Jezusa oraz w życiu każdego z nas (Dzieci ze Szkoły Podstawowej)
18.45-19.45 Pasjonaci Pisma Świętego: Jak czytać Pismo Święte? (ks. prof. Waldemar Chrostowski, konferencja audiowizualna, nowa salka parafialna)

Wtorek 17 kwietnia
17.30 Charyzmaty Ducha Świętego (Rycerstwo św. Michała Archanioła)
18.45-19.45 Warsztaty biblijno-psychologiczne: Jaki jest mój Bóg? (cz. I. - Agnieszka Bieniek, Ks. Miłosz Grygierczyk, nowa salka parafialna)

Środa 18 kwietnia
17.15 Duch Święty w nauczaniu św. Pawła (Róże Różańcowe)
18.45 Katecheza: Duch Święty w Nowym Testamencie (ks. Proboszcz Stanisław Lubaszka)

Czwartek 19 kwietnia
17.00-17.50 Pasjonaci Pisma Świętego: Życie w rytmie Słowa (ks. Krzysztof Wons SDS, konferencja audiowizualna, nowa salka parafialna)
18.40 Modlitwa uwielbienia (Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre”)

Piątek 20 kwietnia
17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
17.20 Dary Ducha Świętego (Domowy Kościół i Schola parafialna)
18.45-19.45 Warsztaty biblijno-psychologiczne: Jaki jest mój Bóg? (cz. II. - Agnieszka Bieniek, Ks. Proboszcz Stanisław Lubaszka)

Sobota 21 kwietnia
17.00 Duch Święty w życiu Pana Jezusa (Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa)
18.45-19.30 Kim jest Duch Święty? (dr inż. Krzysztof Kosibór, koordynator kursów Alfa w Rychwałdzie, nowa salka parafialna)

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony