Wzajemnej odpowiedzialności za drogę przygotowania do kapłaństwa na poszczególnych rocznikach seminarium życzył bp Roman Pindel klerykom diecezji bielsko-żywieckiej, którzy 2 stycznia wzięli udział w spotkaniu opłatkowym w kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej. Ordynariusz bielsko-żywiecki przewodniczył Eucharystii poprzedzającej spotkanie opłatkowe. Wraz z biskupem liturgię celebrowali bp Piotr Greger, wikariusz generalny ks. Marek Studenski oraz przełożeni Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie – wicerektor ks. Sławomir Kołata oraz ojcowie duchowni: ks. Jerzy Pytraczyk i  ks. Bogusław Kastelik.
 
Po Mszy św. odbyło się świąteczne spotkanie przy stole. Klerycy złożyli życzenia pasterzom diecezji, przełamano się opłatkiem oraz śpiewano kolędy. Klerycy podkreślili w swych życzeniach wagę codziennego doświadczania Bożego Narodzenia. „Aby każdego dnia był przynajmniej jeden uśmiech, jedno życzliwe słowo, życzliwy gest. By Chrystus był razem z wami” – powiedział do biskupów przedstawiciel kleryckiej wspólnoty. Z kolei biskup Roman życzył klerykom wzajemnej odpowiedzialności za drogę przygotowania do kapłaństwa na poszczególnych rocznikach seminaryjnych.
 
Alumni z diecezji bielsko-żywieckiej studiują w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej. W seminarium tym obecnie studiuje około 70 kleryków z tej diecezji.
 
diecezja.bielsko.pl

Nasze audycje

Krąg biblijny

Żywieckie portrety

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony