Uroczystą Mszą św. z wręczeniem Pisma Świętego zakończył się w nowowiejskim kościele św. Maksymiliana kurs lektorski ministrantów z dekanatów kęckiego i międzybrodzkiego.

W kursie uczestniczyło 28 kandydatów, którzy z rąk ks. kan. Eugeniusza Nycza przyjęli błogosławieństwo na nową posługę, założyli białe alby i otrzymali księgę Biblii. W tym podniosłym przeżyciu towarzyszyli im wzruszeni rodzice.
 
- Poznajcie Boże słowo i wprowadzajcie je w życie, starannie przygotowujcie czytania biblijne i dzielcie się tym słowem na pożytek wasz i wszystkich słuchaczy - mówił ks. prał. Nycz, wręczając każdemu nowemu lektorowi księgę Pisma Świętego.
 
- Podczas kursu w kościele NSPJ w Kętach spotykaliśmy się systematycznie na wykładach z biblistyki, liturgiki, teologii duchowości oraz zajęciach z fonetyki i śpiewu kościelnego. Prowadziliśmy je wspólnie z ks. Janem Francem, ks. Łukaszem Brzezieckim, Marią Karaim i organistą Pawłem Karpińskim. Cieszymy się, że chłopcy chcą dobrze czytać słowo Boże i z wielką gorliwością uczestniczyli w spotkaniach, w czasie których ćwiczyliśmy też czytanie w kościele - mówi ks. Jakub Krupa, czuwający nad organizacją kursu.
 
-  Mam nadzieję, że ta gorliwość będzie towarzyszyć im zawsze, bo to służba Panu Bogu i ludziom, którą pełni się całe życie ­- dodawał ks. Mirosław Wądrzyk, administrator parafii w Nowej Wsi.
 
- Na kursie dużo się dowiedziałem i nauczyłem, a dzięki temu stałem się też lepszym człowiekiem, lepszym chrześcijaninem - podsumowywał Gabriel Drabek, lektor z Kobiernic.

Na zakończenie uroczystości ks. Krupa wręczył nowym lektorom ich lektorskie legitymacje.

Zobaczy galerię zdjęć TUTAJ.

bielsko.gosc.pl

Częstograj

Polecamy muzykę

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone