radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

jakubowy_dar

W gliwickiej Jazovii odbyła się premiera płyty Gabrieli Blachy „Jakubowy dar”.
 
Krążek, będący zbiorem kompozycji młodej artystki, to muzyczna opowieść o codzienności z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. 
 
Szczęście tkwi w drobiazgach
 
„Jakubowy dar” powstawał kilka lat. Zamknięte na nim utwory stanowią autorski materiał Gabrieli - zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Krążek charakteryzuje różnorodność stylów muzycznych, przeważają jednak kompozycje utrzymane w klimacie gospel z wyraźnym wpływem muzyki jazzowej.
 
Różne odcienie kompozycji tworzących „Jakubowy dar” są odzwierciedleniem codzienności - mającej wiele barw i kolorów. - Tworząc moją debiutancką płytę marzyłam o uchwyceniu momentów, które sprawiają, że nasze życie jest wyjątkowe. Chciałam pokazać, że mimo wielu trudności i niepowodzeń, każdego dnia otrzymujemy mniejsze lub większe dary. Wystarczy wytężyć zmysły, by zacząć je dostrzegać i doceniać. Bo to właśnie drobiazgi codzienności sprawiają, że nasze życie nabiera sensu - podkreśliła podczas premiery artystka. - Mam nadzieję, że wsłuchując się w moje kompozycje odbiorcy zauważą to, co być może do tej pory było dla nich niedostrzegalne - dodała.
 
Różne odcienie miłości
 
Wśród utworów, które znalazły się na płycie, nie zabrakło kompozycji będących dedykacją dla bliskich artystki. Tytułowy „Jakubowy dar” jest muzycznym prezentem na pierwszą rocznicę ślubu z Kubą, mężem Gabrieli. „Mamo” to piosenka o matczynej miłości. Najbardziej wzruszająca kompozycja, „Tato”, to utwór przywołujący wspomnienia o zmarłym tacie artystki, przypominający o niebie - celu ziemskiej wędrówki każdego wierzącego człowieka, w którym spotkamy się z tymi, którzy odeszli.
 
Muzyka, która jest darem
 
W nagraniach krążka „Jakubowy dar” wzięli udział znakomici muzycy, wywodzący się z Akademii Muzycznej w Katowicach - uczelni, której absolwentką jest Gabriela. Na płycie usłyszeć można nie tylko rozbudowane instrumentarium, ale również doskonale brzmiący, 8-osobowy chór, składający się z absolwentów najlepszych wydziałów wokalnych w Polsce.
 
- Przez lata, w których powstawała płyta, zdążyłam dojrzeć. Nie tylko, jako artystka, ale również jako człowiek, jako żona. Widząc reakcję publiczności zgromadzonej w Jazovii, wzruszenie na twarzach zaproszonych przeze mnie gości i radość moich przyjaciół wiem, że opłacało się poczekać. I zacząć uważniej dostrzegać dary codzienności - podsumowała artystka.
 
Płytę „Jakubowy dar” można zamówić w sklepie na stronie artystki, pod adresem: https://www.gabrielablacha.pl/sklep/
 
 

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

21 Lip 2024 - niedziela
10:30 - 11:30
Msza św.

21 Lip 2024 - niedziela
17:30 - 18:00
Nieszpory

22 Lip 2024 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony