radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

130 parafii już czeka na swoich gości! Będą zbóje, Eskimosi i arcybiskup z Malezji.

Reprezentanci 130 parafii przyjechali dziś do budynku kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej, gdzie czekały na nich pudła z pakietami przygotowanymi dla pielgrzymów z niemal 30 krajów, którzy już od poniedziałku 18 lipca zaczną przyjeżdżać na Podbeskidzie, by spędzić tu Dni w Diecezji.

Każdy koordynator otrzymał także identyfikator, który ma ułatwić mu pracę, oraz słomkowy kapelusz, ufundowany przez jedną ze skoczowskich firm - po takim kapeluszu będzie można łatwo odnaleźć koordynatora w tłumie!

Koordynatorzy parafialni i duszpasterze poszczególnych parafii spotkali się także z ks. Piotrem Hoffmannem, diecezjalnym koordynatorem ŚDM, by poznać ostatnie szczegóły pobytu zagranicznych gości w diecezji. W czasie swojego pobytu pielgrzymi będą uczestniczyć w specjalnie przygotowanym dla nich programie, na który złożą się:
 
    Dzień zadumy i refleksji - czyli wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau i Oświęcimiu,
    Ewangelizacja na szczytach i wycieczki w góry,
    Spotkanie z kulturą regionu - wycieczka Pętlą Beskidzką,
    Dzień zaangażowania społecznego w parafiach,
    Dzień rozesłania - na terenach hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej.

Reprezentanci wielu parafii nie potrafili ukryć radości, z jaką czekają na swoich gości.
- Czekamy już niecierpliwie!!! O! Proszę zobaczyć: flaga Kolumbii gotowa - oj, tylko nie mamy pewności, czy nie do góry nogami. A nie - jest dobrze: żółtym do góry. A tu jeszcze baner z powitaniem po hiszpańsku. We wtorek będzie ich czekała pierwsza niespodzianka - spotkanie z naszymi bardzo przyjaznymi... zbójami! - śmieją się młodzi z parafii w Radziechowach, Wieprzu, Żywcu, Łękawicy, Trzebini, Juszczyny i sąsiednich miejscowości, którzy w czasie Dni w Diecezji będą gościć prawie 300 Kolumbijczyków. Po sąsiedzku, w Leśnej, zamieszka grupa pielgrzymów z Meksyku. Za miedzą, w Rajczy i okolicy - Hiszpanie.

Dalekim, i to bardzo, wschodem powieje w Kozach, Kętach, Bulowicach, Nowej Wsi i okolicy - tam przyjadą młodzi z Tajwanu i Malezji. W Nowej Wsi razem z młodymi będzie gościł m.in arcybiskup Kuala Lumpur Julian Leow Beng Kim.
- 52-letni arcybiskup prosił, żeby mógł zamieszkać w takich warunkach jak wszyscy jego rodacy. Zamieszka u nas, na plebanii, i będziemy się starali ugościć go serdecznie i "normalnie" - śmieje się ks. Wojciech Pastwa, który podjął się osobistego przygotowywania śniadania dla księdza arcybiskupa.

Włoskie oblężenie będzie przeżywał niemal cały Śląsk Cieszyński. W Jaworzynce śródziemnomorski klimat Półwyspu Apenińskiego będą równoważyć Kanadyjczycy z dalekiej północy, którzy przyjadą z biskupem Wiesławem Krótkim. - Nazywamy ich Eskimosami, bo przyjadą z krainy lodu. Ale wiemy już, że na pewno mają bardzo gorące serca! - zaznaczają koordynatorzy z parafii Trójwsi: Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa.

Pierwsi goście przyjadą już w poniedziałek w nocy, kolejni - we wtorek i w środę.

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony