radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Bp Piotr Greger modlił się z rowerzystami projektu "Rozkręć wiarę", którzy wkrótce pojadą na wyprawę przez Ukrainę, Litwę, Armenię i Gruzję, dziękując za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, Chrzest Polski i Światowe Dni Młodzieży!

- Ale nas ksiądz biskup zaskoczył! Do tej pory to my zawsze przyjeżdżaliśmy w naszych strojach wyprawowych, a ksiądz biskup przyjmował nas w sutannie! A dziś taka niespodzianka! - cieszyli się rowerzyści żywieckiego projektu "Rozkręć wiarę", którzy przyjechali do Bielska-Białej, gdzie przy pomniku św. Jana Pawła II spotkali się z biskupem Piotrem Gregerem przed swoją kolejną wyprawą - tym razem liczącą niemal 4 tys. km - po Polsce, Ukrainie, Litwie, Armenii i Gruzji!

 
Profesjonaliści
 
Ksiądz biskup - jeszcze w sutannie - odmówił z rowerzystami Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie udzielił im błogosławieństwa na drogę. Na tym się nie skończyło! Kiedy rowerzyści stanęli do wspólnego zdjęcia z biskupem, ktoś jęknął: "Szkoda, że nie mamy tu rowerów...". Nie zawiódł ksiądz biskup! Ks. Grzegorz Kierpiec, inicjator i główny organizator "Rozkręć wiarę", pomógł wyprowadzić rower biskupa przed budynek kurii. Po wspólnej fotce, na nowo zaczęła się rozmowa prawdziwych rowerowych profesjonalistów!
Rowerzyści doskonale wiedzą jak to jest, kiedy dwa kółka stoją gotowe do jazdy. Nie zajmowali już długą rozmową biskupa. A bp Piotr przebrał się w kolarski strój, założył kask i ruszył na wieczorną przejażdżkę po Bielsku-Białej. Uśmiechał się, że kiedy założy kask i okulary, mało kto go rozpoznaje na drogach diecezji, Uradowani rowerzyści już zaprosili biskupa do zaplanowania kolejnych wypraw razem z nimi! Pomysł chwycił - ciąg dalszy pewnie nastąpi.
 
Potrójne podziękowanie
 
 To będzie już szósta wyprawa żywieckiego projektu "Rozkręć wiarę".
Jest ich dwanaścioro: ks. Grzegorz Kierpiec - wikary w żywieckiej parafii konkatedralnej Narodzenia NMP, Marian Butor z Rajczy, Marek Stasica z Cięciny, Anna Guzek z Gliwic, Maciej Faber z Łodygowic, Marcela Mrózek z Łękawicy, Barbara Marek z Żywca. Adrianna Wisła z Łodygowic, Kazimierz Paracyn z Żywca, Karol Kasprowiak z Gliwic, Mariusz Marek z Żywca i Anna Wasilewska z Krzyżowej.
Rowerzyści będą mieli specjalnie przygotowane stroje - tym razem w narodowych barwach biało-czerwonych z logo wyprawy. Ekipie będzie towarzyszył PrayBus - samochód modlitewny.
- W ubiegłym roku zakończyliśmy nasz rowerowy tryptyk "Rozkręć wiarę", "Rozkręć wiarę z nadzieją" i "Rozkręć wiarę z miłością"  - mówi ks. Grzegorz Kierpiec. -  Wiarę rozkręcaliśmy w drodze z Żywca do Rzymu, nadzieję - w czasie naszej najdłuższej dotychczas wyprawy - z Polski przez Fatimę na pustynię w Maroku, a miłość - w Ziemi Świętej. Najbliższe pięć wypraw, jakie chcemy zaplanować, to będzie nasze dziękczynienie za wielkie wydarzenia w Kościele. W tym roku dziękujemy za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, 1050. rocznicę Chrztu Polski i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
 
Ukraina, Litwa, Armenia i Gruzja
Wyruszą 23 lipca z Żywca przez Bieszczady do Lwowa na Ukrainie tak, by... 30 lipca już być z powrotem w Polsce, w Krakowie na czuwaniu i Mszy św. z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Następnie ruszają na północ - do Wilna na Litwie, gdzie w miejscu objawień św. Faustyny będą dziękować za Jubileusz Miłosierdzia. Stąd wrócą do Warszawy, by samolotem pokonać drogę do stolicy Armenii - Erewania. W kraju, który jako pierwszy przyjął chrzest, będą dziękowali także za Chrzest Polski. - A skoro będziemy w Armenii, to nie możemy zajrzeć do przyjaznej Polakom Gruzji. W tych dwóch państwach spędzimy 18 dni - uśmiechają się rowerzyści.
Większość etapów wyprawy to trasy górskie. Już nie mogą się doczekać wyjazdu na przełęcz w Armenii, liczącą 2400 m n.p.m.!
Codziennie podczas Mszy św. ale i całego dnia jazdy, będą zatrzymywać się nad tajemnicą Chrztu Świętego i jego znaczenia dla człowieka. - Każdego dnia na zakończenie Mszy św. będę się starał zadać prowokacyjne pytanie, które skłoni do refleksji przez cały dzień - dodaje ks. Kierpiec.
 
Pielgrzymuj razem z nimi!
Choć na trasie będzie ich dwanaścioro, już tradycyjnie każdy może im towarzyszyć w drodze, ofiarowując codziennie, w miarę możliwości: o 12.00 Anioł Pański, o 15.00 Koronkę, o 21.00 - Apel Jasnogórski, a także Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu, swoje trudy, radości i cierpienia.
Na stronie projektu (www. rozkrecwiare.pl), znajduje się skrzynka intencji. Swoje prośby i podziękowania można wpisywać także do księgi wystawionej w żywieckiej konkatedrze. Także tam, podczas wyprawy będzie można znaleźć materiał do refleksji na dany dzień, który będą rozważać rowerzyści. Księgę z intencjami rowerzyści zabiorą ze sobą - tradycyjnie każdego dnia jeden z nich będzie ją wiózł osobiście swoim rowerem.
- W drodze będzie nas dwunastka. Ale zależy nam, żeby pokazać innym, że można takie rzeczy robić. Wiele osób czyta nasze relacje i mamy nadzieję, że to mobilizuje ich samych do tego, by "rozkręcali" swoją wiarę, by szukali, by dali się porwać przygodzie z Jezusem - zaznacza ks. Grzegorz.
 
Zobacz galerię zdjęć TUTAJ.
 
bielsko.gosc.pl
Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony