radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

W IV niedzielę wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, w Kościele obchodzony będzie 53. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który tym razem się będzie przebiegał pod hasłem "Powołani do Miłosierdzia".

a

Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań (KRDP) wydała na 53. Tydzień Modlitw o Powołania materiały duszpasterskie, które trafiły do wszystkich parafii w Polsce. Zawierają one zeszyty dla katechetów i opiekunów ministrantów, oraz propozycje homilii i nabożeństw. W tym roku w Niedzielę Dobrego Pasterza ruszy również nowa strona internetowa Krajowego Centrum Powołań www.pojdzzamna.pl.


We wszystkich seminariach w Polsce do posługi kapłańskiej przygotowuje się obecnie 3556 alumnów. Z tego w diecezjalnych jest 2658 mężczyzn, zaś w zakonnych 898. Do formacji na pierwszy rok zgłosiło się łącznie 740 kandydatów, w tym do seminariów diecezjalnych 538 kandydatów, zaś do zakonnych 202. Podobnie jak w latach ubiegłych prym wiodą dominikanie, franciszkanie i jezuici.


Jeśli chodzi o zgromadzenia żeńskie w Polsce, to według danych z 1 stycznia br. jest obecnie ponad 18,5 tys. sióstr zakonnych, z tego na I roku formacji jest 209 postulantek, a na etapie nowicjatu 273 osoby. Ponadto 2038 sióstr pracuje poza granicami kraju, w tym 366 sióstr na Wschodzie, 570 w krajach misyjnych i 1102 – w innych krajach.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony