radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Inauguracja roku formacyjnego, z udziałem dzieci i młodzieży z różnych wspólnot z całego Podbeskidzia, odbyła się w żywieckim amfiteatrze 10 września. Centralnym punktem spotkania była Msza św. Celebrowana przez biskupa Romana Pindla, a gościem specjalnym był pochodzący z Kielc raper TAU. Artysta opowiedział o swoim trudnym dorastaniu na jednym z blokowisk. Wyjaśnił, że na własne oczy widział zło, agresję, przemoc, przestępstwa, ale widział też ludzi cierpiących, czekających na Dobrą Nowinę.

Nawrócony raper radził, by smartfon zamienić na słowo Boże. „Jak gram utwory na scenie, to też się modlę w swoim sercu, cały czas pytam Ducha Świętego. Modlitwa jest ważna. Wróć do modlitwy i zobaczysz, jakie owoce przynosi w twoim życiu” – zaapelował. „Otwórz się i idź z Chrystusem do ludzi, którzy naprawdę cierpią, czekają na ewangelię” – dodał w przerwie między kolejnymi utworami zagranymi z DJ Chesterem.

O ŚDM w Lizbonie 2023 opowiedział diecezjalny koordynator przygotowań do tego wydarzenia ks. Andrzej Wołpiuk, który także po raz pierwszy zaprezentował publicznie sprowadzone do diecezji bielsko-żywieckiej relikwie bł. Carlo Acutisa, jednego z patronów spotkania młodych w Portugalii.

Podczas liturgii podziękowano dekanalnym duszpasterzom młodzieży oraz dekanalnym duszpasterzom służby liturgicznej, którzy zakończyli posługę, a biskup wręczył nominacje ich następcom. Pobłogosławił też nową animatorkę Ruchu Światło-Życie. W żywieckim amfiteatrze pod Grojcem modlili się przedstawiciele większości wspólnot dziecięcych i młodzieżowych oraz członkowie Wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

02 Paź 2023 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

02 Paź 2023 - poniedziałek
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

03 Paź 2023 - wtorek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony