radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Ks. Edward Staniek - znany homileta, patrolog i autor wielu poczytnych książek rozpocznie tegoroczny cykl katechez w hałcnowskiej bazylice. Przez sześć kolejnych miesięcy 2022 roku zaproszeni prelegenci poruszać będą tematy związane z Dekalogiem. Pierwszej tegorocznej  katechezie zaplanowanej na 18 dzień stycznia towarzyszyć będzie hasło: „Dekalog - ratunek dla sumienia”.

Urodzony w 1941 roku ks. Staniek sprawie sumienia w swoich książkach i nauczaniu poświęcał wiele uwagi, można więc mieć pewność że wygłoszona przez niego katecheza będzie nie tylko ciekawa, ale także poparta wieloletnim duszpasterskim i teologicznym doświadczeniem. W lutym o Bogu będzie mówił dominikanin O. Wojciech Surówka OP. Tematem  przedstawionym w marcu przez ks. Marka Studenskiego będzie Chwała, o świętości powie w kwietniu publicysta Gościa Niedzielnego Tomasz Jaklewicz.  Maj poświęcony będzie rodzinie - tę katechezę wygłosi ks. Bogusław Mielec z Krakowa.   Ostatnim przed wakacjami katechetycznym spotkaniem w Hałcnowie będzie prelekcja o. Zdzisław Kijasa OFMConv. Pochodzący z Pewli Ślemieńskiej teolog, były pracownik Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i autor wielu poczytnych książek poruszy temat życia w świetle Dekalogu.

Katechezy w Bazylice odbywają się w trzeci piątek miesiąca o godz. 19.00. Każdorazowo poprzedza je Msza Święta celebrowana o 18.45.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

02 Paź 2023 - poniedziałek
08:15 - 09:00
Msza św.

02 Paź 2023 - poniedziałek
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

03 Paź 2023 - wtorek
08:15 - 09:00
Msza św.

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony