radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Młodzież z żywieckiego "Kopernika" odwiedziła diecezjalną rozgłośnię Anioł Beskidów. We wspomnienie św. Cecylii na antenie zaprezentowali na żywo audycję o patronce śpiewu i roli muzyki w życiu człowieka. 

Humanistyczna klasa I A pod opieką wychowawczyni Dominiki Kamińskiej i katechety ks. Bartosza Łacka z I LO im. Mikołaja Kopernika gościła w radiowym studio 22 listopada. Podczas audycji „Pora Dobrego Słowa” wybrani uczniowie i uczennice przedstawili przygotowane wcześniej materiały na temat św. Cecylii, podzielili się także swoimi odczuciami, jakie wywołuje w nich ulubiona muzyka. Wśród opowiadających znalazły się także osoby muzycznie uzdolnione, kontynuujące naukę gry na instrumentach. Na antenie nie zabrakło głosów opiekunów. 

Wizyta młodzieży była także okazją, by z bliska przyjrzeć się pracy radiowców i zobaczyć pomieszczenia studyjne Anioła Beskidów. Pracownicy diecezjalnej rozgłośni opowiedzieli także o roli ewangelizacyjnej i społecznej mediów katolickich, przybliżyli ich specyfikę na tle komercyjnych i mainstreamowych środków społecznego przekazu.  

Dominika Kamińska - wychowawczyni i jednocześnie nauczycielka języka polskiego -  podkreśla że klasa ma profil uniwersytecki, tzn. oprócz szkolnych pedagogów obok z uczniami pracują także nauczyciele akademiccy. - Odwiedziliśmy rado Anioł Beskidów aby poszerzyć humanistyczny potencjał uczniów - zanzacz,  wyrażając gotowość do przyszłej współpracy naszą rozgłośnią. 

Mamy nadzieję że się podobało. Do zobacznia!

 

 

 

Udostępnij:

Ogłoszenia

W związku z wydanym przez Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych w Polsce oświadczeniem dotyczącym stanowczego sprzeciwu wobec działań Ministerstwa dotyczących szkolnych lekcji religii zwracamy się z prośbą o wysyłanie do Ministerstwa naszego sprzeciwu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. document.getElementById('cloakc9b2243e54f78f99c4968587aff85e2d').innerHTML =...

Częstograj

Polecamy muzykę

Najbliższe transmisje

29 Maj 2024 - środa
08:15 - 09:00
Msza św.

29 Maj 2024 - środa
15:00 - 15:20
Koronka do Bożego Miłosierdzia

30 Maj 2024 - czwartek
10:30 - 12:15
Msza św. z procesją Eucharystyczną

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2022 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony