radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Na Podbeskidziu panuje ta sama życzliwość, której św. Paweł doświadczył na Malcie” – mówił bp Piotr Greger 21 stycznia podczas centralnego nabożeństwa Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Biskup pomocniczy modlił się o jedność wyznawców Chrystusa razem z przedstawicielami innych wyznań chrześcijańskich w luterańskiej świątyni w Drogomyślu. W nabożeństwie wzięli udział m.in. zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Adrian Korczago i biskup diecezji katowickiej Marian Niemiec oraz księża, diakoni i diakonise, a także kapłani katoliccy, w tym m.in. referent ds. ekumenizmu ks. prof. Józef Budniak.

W kazaniu bp Greger nawiązał do hasła tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan – „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28, 2). Przypomniał, że w kontekście opisanego W Dziejach Apostolskich lądowania rozbitków na Malcie ów model życzliwości-filantropii „jest elementem łączącym ludzi wobec siebie obcych, między którymi zachodzą jakieś życiowe różnice, także dotyczące przeżywania i wyrażania wiary”.

- Na Podbeskidziu – mam nadzieję, że wyrażam stanowisko wszystkich tu obecnych – my z tą życzliwością nigdy nie mieliśmy i nie mamy problemów” - mówił bp Piotr Greger podając konkretne przykłady wzajemnej życzliwości i wspólnych przedsięwzięć.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony