radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Jan Paweł II - ojciec, nauczyciel i przewodnik moralności - to temat pierwszej w tym roku Katechezy w Bazylice.

 

Obraz Jana Pawła II – księdza, biskupa, papieża, a także profesora etyki moralnej – przybliżył 21 stycznia 2020 r. w katechezie w hałcnowskiej bazylice ks. dr Bogusław Mielec, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, ceniony rekolekcjonista, teolog moralności. 

 

Prelegent przybliżył naukową działalność Karola Wojtyły z okresu przedpapieskiego i najważniejsze dla rozumienia moralności dokumentu papieskie. Zwrócił uwagę, że Jan Paweł II był znakomicie przygotowany aby pełnić rolę nauczyciela moralności. Ukazywał też osobę Karola Wojtyły jako człowieka żyjącego zgodnie z nauczaniem które głosił, pozbawionego kompleksów wobec wszelkich politycznych i ideologicznych sił, jako kapłana który pokochał ludzką miłość. 

 

„Dziś, gdy minęło 15 lat od śmierci Jana Pawła II, mamy do wyboru dwie postawy: albo zapominać o nim w miarę upływu czasu, lub pamiętać tak twórczo, jak ludzie pamiętają o swoich najbliższych członkach rodziny” - mówił ks. Mielec podczas styczniowej Katechezy w Bazylice. 

 

Tegoroczny cykl hałcnowskich Katechez w Bazylice ma na celu zgłębianie myśli św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin i 25 rocznicę pobytu Ojca Świętego w diecezji bielsko-żywieckiej. Gościem kolejnego spotkania będzie dominikanin o. Jarosław Kupcza OP. Dyrektor Ośrodka Badań nad myślą Jana Pawła II w Krakowie 18 lutego przybliży antropologię Karola Wojtyły.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony