radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Radni Sejmiku Województwa Śląskiego 13 stycznia  przyjęli uchwałę ogłaszającą św. Jana Sarkandra patronem województwa w 2020 roku.

Gośćmi  obrad Sejmiku byli m.in. wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej ks. Marek Studenski oraz diecezjalny wizytator katechetyczny i historyk ks. Tomasz Chrzan. W sprawie podjęcia uchwały o przyjęciu oświadczenia dotyczącego ogłoszenia roku 2020 Rokiem św. Jana Sarkandra projekt poparło 27 osób, 4 osoby były przeciwne, a 8 osób wstrzymało się od głosu. Ks. Chrzan podkreślił, że św. Jan Sarkander to bohater, który łączy, przekraczając granice państwowe, regionalne i religijne. „Tak jak wszyscy męczennicy tamtych czasów prowokuje i zmusza do myślenia. Być może dlatego działania ekumeniczne na Śląsku Cieszyńskim nie pozostają tylko pustą ideą, ale można je uznać wręcz za wzorcowe" - zauważył kapłan.Z kolei Ks. Marek Studenski podkreślił, że przypomnienie postaci św. Jana Sarkandra przyczyni się do rozpowszechnienia ważnych wartości.  Wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej podsumował również działania i inicjatywy, jakie podjęto w ramach zakończonego Roku św. Melchiora Grodzieckiego.

 

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony