radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Policjanci z Małopolski świętowali w niedzielę na Wawelu setną rocznicę powstania swojej formacji.

Modlili się w katedrze. Potem zaś dziękowano im na dziedzińcu obok świątyni. W uroczystościach wzięli udział m.in. nadinspektor dr Krzysztof Pobuta, komendant wojewódzki policji w Krakowie, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, minister Krzysztof Adamczyk i wicemarszałek Senatu Bogdan Pęk, policyjne poczty sztandarowe i reprezentanci funkcjonariuszy.

Mszy św. w intencji policjantów przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. – Do wydarzeń związanych z tworzeniem się na nowo Rzeczypospolitej Polskiej należy także utworzenie Policji Państwowej na mocy ustawy Sejmu z 24 lipca 1919 roku. Obchodzimy setną rocznicę tego wydarzenia, modląc się do Boga, najpierw w modlitwie dziękczynnej za utworzenie tej tak bardzo ważnej struktury życia państwowego sto lat temu i przywrócenie jej pierwotnej godności w ostatnich dziesięcioleciach. Prosimy jednocześnie o Boże błogosławieństwo za tych wszystkich, którzy swoją służbą, swoim poświęceniem, dają nam wszystkim tak ważne poczucie bezpieczeństwa – powiedział metropolita krakowski.

Przypomniał treść przysięgi policjantów umieszczoną w aneksie do ustawy z 1919 roku. – W tej to rocie zostały nakreślone bardzo wyraźnie odniesienia każdego funkcjonariusza Policji Państwowej do państwa polskiego, które wtedy rodziło się w wielkich bólach i pośrodku ciągle jeszcze wielkich niebezpieczeństw. Chodziło o dobro wspólne, o troskę o państwo polskie. Ta rota zaczynała się zaś i kończyła odwołaniem do Boga – dodał abp Jędraszewski.

Po nabożeństwie na dziedzińcu zewnętrznym Zamku Królewskiego odbyła się uroczystość, w trakcie której małopolskich policjantów uhonorowano odznaczeniami państwowymi, awansami służbowymi oraz tytułami honorowymi.

diecezja.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

Polecane audycje

Anielski poradnik

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony