radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

„Pokój, pierwszy dar Boga dla człowieka, nie jest tylko brakiem konfliktów, ale chęcią budowania atmosfery miłości, przyjaźni i przebaczenia” – przypomniał ks. dr Jan Abrahamowicz, który 7 lipca 2019 r. sprawował Mszę św. na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym. Proboszcz krakowskiej parafii na Wzgórzach Krzesławickich podkreślił, że pokój i miłość trzeba odbudowywać mozolnie każdego dnia.

Pielgrzymi z różnych zakątków Polski przybyli na beskidzki Groń. Mszę św. celebrował prefekt grupy krakowskiej Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie ks. dr Jan Abrahamowicz. Duchowny odwołując się do niedzielnych czytań z Pisma Świętego, wskazał na uczniów Jezusa, którzy wędrują do domów i głoszą Dobrą Nowinę, dzieląc się jednocześnie pokojem – „pierwszym darem Boga dla człowieka”.

„Ten pokój nie jest tylko brakiem konfliktów. Jest chęcią budowania atmosfery miłości, przyjaźni i przebaczenia. Jest rozpoczynaniem wszystkiego od początku. Zwłaszcza ci, którzy żyją w małżeństwie, wiedzą, jak ważną sprawą jest pokój i miłość” – zauważył kaznodzieja i zaznaczył, że uczniowie Jezusa nie tylko zanoszą pokój, ale czynią znaki: uzdrawiają chorych – fizycznie i duchowo.

„Każdy gest miłości, dobry gest chrześcijański, płynący z nadprzyrodzonych pobudek, jest objawianiem się Boga, przybliżaniem pełni Jego królestwa, które już zagościło w sercach naszych” – dodał kapłan.

Jezus, jak zauważył kapłan, wskazał uczniom na właściwy wymiar ich działań i pouczał, by czynili wszystko na ziemi w perspektywie nieba. „Żyjemy na ziemi. Ale Bóg chce nam powiedzieć: doceń to na co patrzysz, ale umiej także oderwać wzrok od tego, co widzisz, ku Temu, który wypełnia twoje serce, jest darem w swojej Boskiej obecności w tobie. Zatrzymaj się! Przestań kalkulować, zaufaj i wejrzyj w siebie, a odnajdziesz Boga. Żyj Bożymi wartościami!” – zachęcił.

diecezja.bielsko.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Żyjemy w państwie prawa

fundusz_sprawiedliwości

To cykl audycji, w których rozmawiamy z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi.

WIĘCEJ

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony