radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Prawdziwe tłumy skorzystały z zaproszenia fundacji "Nadzieja", prowadzącej m.n. Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży, która 23 czerwca w bielskim parku Słowackiego przygotowała po raz ósmy piknik rodzinny.

Zabrakło lodów, ciasta rozeszły się tak błyskawicznie, że mamy natychmiast ruszyły do domów, by szybko uruchomić piekarniki i piec kolejne; załoga przysmaków z grilla uwijała się ze zdwojonymi mocami, trzeba było dokupić kolejną butlę helu, którym pompowano kolorowe balony, a ekipa gry terenowej "Skarb Nadziei" skrupulatnie przeliczała, czy wystarczy medali dla wszystkich chętnych do udziału w zabawie. Bo Piknik z Nadzieją, który pracownicy, wolontariusze, przyjaciele i wychowankowie Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień "Nadzieja" przygotowują od ośmiu lat, tym razem przerósł ich oczekiwania!

 - Tylko się cieszyć z takiego problemu - uśmiecha się Katarzyna Sitek, mózg piknikowego przedsięwzięcia. - Od początku zabawy, od południa, ani na chwilę nie słabła frekwencja. Całe rodziny, mnóstwo dzieci, korzystali ze wszystkich propozycji, które przygotowaliśmy. To nasza największa radość - po to przygotowujemy pikniki, żeby rodziny były razem, żeby wspólnie spędzały wolny czas na powietrzu, żeby ani mali, ani duzi się nie nudzili.

Na nudę 23 czerwca w bielskim parku Słowackiego na pewno nie było czasu! Atrakcji nie brakowało. Na najmłodszych czekały warsztaty plastyczne, iluzjonistyczne, przytulankowe czy stoisko malowania twarzy. Jeszcze nigdy w dotychczasowej historii pikników takim powodzeniem nie cieszyły się: gra plenerowa "Skarb Nadziei" (skarbu poszukiwało aż 80 dzieci!) czy konkursy i zabawy rodzinne - zwłaszcza tor przeszkód, w którym startowały rodzinne duety: mama lub tato i dziecko. Nie brakowało też chętnych do zabawy w plenerowe gry planszowe.

Ci, którzy zgłodnieli, mogli posilić się przy przysmakach z grilla, spróbować "Nadziejowych" wypieków. Trudno sobie wyobrazić zabawę dla najmłodszych bez lodów, pop cornu czy waty cukrowej - oczywiście były! A przy nich - tasiemcowe kolejki!

Jak co roku największą atrakcją była zabawa fantowa, w której można było wygrać pobyty w hotelach, zaproszenia na lot szybowcem, paralotnią, jazdę off road, wejściówki do teatrów, parków zabaw i rozrywki, restauracji, kawiarni, na zabiegi kosmetyczne.

Najwięcej uczestników pikniku gromadziło się jednak pod plenerową sceną, by oklaskiwać przygotowane tu atrakcje. Najpierw - laureatów konkursu plastycznego "Warto pomagać", następnie pokazy tańca, przedstawienie "Morskie opowieści" w wykonaniu Teatru Katarynka, magiczne sztuki iluzjonisty Adriana Mitoraja czy koncert muzyki filmowej w wykonaniu zespołu "Włóczykije", a na finał - pokaz Teatru Ognia Inferis.

Wśród przygotowanych atrakcji były także żeglarski program animacyjny dla dzieci, fitness na trampolinach, pokazy umiejętności psa przewodnika osoby niewidomej, próba bicia rekordu w "Tańcu Nadziei" czy konkurs wiedzy o piknikach rodzinnych z Nadzieją - można było wygrać rodzinny pobyt w gościńcu "Orlik" w Mirowie i zaproszenie do parku rozrywki "Ogrodzieniec"!

Dochód z pikniku, któremu honorowo patronował prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, zostanie przekazany na rzecz prowadzonych przez Nadzieję placówek: m.in. Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Młodzieży, domu dziecka i poradni uzależnień.

Podczas pikniku można było się także włączyć w akcję pomocy innym: na chętnych czekał mobilny punkt poboru krwi; przy osobnym stanowisku czuwały także wolontariuszki, przyjmujące książki dla dzieci z domu dziecka i szpitala pediatrycznego.

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Teraz na antenie

08:00 - 08:15
Jutrznia
08:15 - 09:00
Msza św.
09:00 - 09:10
Wiadomości
09:10 - 09:15
Częstograj
09:30 - 10:00
Katecheza - Kult Eucharystii poza Mszą św.

Polecane audycje

Żywieckie portrety

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony