radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Ponad 182 tys. zł zgromadziły w tym roku 62 szkoły i placówki z Podbeskidzia oraz trzy salwatoriańskie parafie w USA, które w ramach 15. edycji programu „Pola Nadziei” zbierały na rzecz działającego w Bielsku-Białej hospicjum stacjonarnego im. Jana Pawła II. Placówki uzbierały około 60 tys. złotych mniej niż rok wcześniej, gdyż ze względu na strajk nauczycieli nie zorganizowano większości zbiórek publicznych – wytłumaczyła podczas spotkania podsumowującego akcję Grażyna Chorąży z Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego.

Finał kolejnej edycji programu „Pola Nadziei” był okazją do spotkania się reprezentantów wszystkich szkół uczestniczących w akcji, a także samorządowców i duchownych z Kościoła katolickiego i luterańskiego. Wspólnie modlono się 17 czerwca podczas nabożeństwa słowa Bożego w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Liturgii przewodniczył bp Piotr Greger.

W kazaniu biskup pomocniczy w imieniu Kościoła bielsko-żywieckiego podziękował wychowawcom, katechetom, dyrektorom i uczniom za podjęte wysiłki na rzecz dzieła hospicyjnego. „Dziękuję za to, że macie w sobie i coraz bardziej kształtujecie postawę ludzi, dla których realizacja dobra nie jest pustym hasłem, ale konkretnym celem. Czujecie odpowiedzialność za tych, którzy są naznaczeni szczególnym krzyżem bólu i cierpienia. Jest w was nieocenione pragnienie niesienia pomocy tym, którzy potrzebują jej najbardziej ze wszystkich” – dodał.

Jak poinformowała prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Grażyna Chorąży, w kończącym się roku szkolnym 2018/2019 szkoły uzbierały i przekazały na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej ponad 182 tys., organizując kiermasze, koncerty, przedstawienia, sprzedając ciasta i własnoręcznie wykonane drobiazgi. Zebrana kwota wspomoże codzienną działalność hospicjum: zapewni chorym opiekę lekarską, usługi pielęgniarskie, rehabilitację przyłóżkową i pomoc psychologiczną dla chorego i jego rodziny.

Ponad 7 tys. dolarów zebrano w trzech polskich parafiach w USA prowadzonych przez księży salwatorianów. Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki osobistemu zaangażowaniu Barbary i Janusza Pieczuro ze stanu New Jersey, którzy niedawno po raz pierwszy przyjechali zobaczyć hospicjum.

W sumie, podczas wszystkich 15 edycji kampanii, uczniowie zebrali 2 mln 627 tys. złotych.

Podsumowanie „Pól Nadziei 2019” było również okazją do wręczenia dyplomów dla szkół i placówek za szczególną pomoc dla hospicjum.

Budowę bielskiego hospicjum zainicjowało Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne przy bielskiej parafii księży salwatorianów. W październiku 2016 roku hospicjum rozpoczęło swoją działalność. W całej historii placówki przyjęto tu dotąd 363 pacjentów, z czego 294 odeszło.

diecezja.bielsko.pl

Udostępnij:

Teraz na antenie

07:45 - 08:00
Stół Słowa Bożego
08:00 - 08:15
Jutrznia
08:15 - 09:00
Msza św.
09:00 - 09:10
Wiadomości
09:10 - 09:15
Częstograj

Polecane audycje

Żywieckie portrety

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony