radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

21 lektorów przeczytało Ewangelię św. Jana u stóp Hałcnowskiej Pani. Słuchaczom rozdano 100 egzemplarzy Pisma św.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego zorganizowano po raz kolejny w parafii Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie. Na ambonce stanęło 21 lektorów. Każdy z nich odczytał jeden rozdział Janowej Ewangelii. Byli to kapłani pracujący w sanktuarium, członkowie ruchów, wspólnot parafialnych i grup społecznych, przedstawiciele różnych zawodów, wśród nich między innymi: policjant, nauczyciel i sprzedawca.

Wśród słuchaczy rozdano sto egzemplarzy Pisma św. Nowego Testamentu.
- Uczestników było jednak więcej - mówi organizator czytania ks. Sławomir Szczotka. - Część z nich zabrała tylko jeden egzemplarz, choć do kościoła przyszli całą rodziną. Niektórzy przynosili swoje Pismo św. z domu.

Wzyscy mogli na bieżąco śledzić tekst Ewangelii, który wyświetlano na ustawionym w prezbiterium ekranie. Głośna lektura Pisma św. trwała blisko trzy godziny. Czytanie zarejestrowano, by następnie odtworzyć je - w ramach audycji pod tytułem „Godzina Biblijna” - w programie radia diecezjalnego Anioł Beskidów. Jego redakcja przygotowała teksty Ewangelii dla lektorów, według wydania Biblii Tysiąclecia.

Hałcnowskie czytanie Ewangelii wpisało się w ogólnopolski Tydzień Biblijny, tradycyjnie rozpoczynający się w trzecią niedzielę Wielkanocną. Przez cały dzień w tutejszym Domu Parafialnym można było zaopatrzyć się w Pismo Święte oraz tytuły o tematyce biblijnej.

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony