radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Do pielgrzymów wędrujących pieszo do Łagiewnik dołączyło 15 biegaczy.

Ta pielgrzymka trwała zaledwie dziewięć godzin. W tym czasie zorganizowana po raz szósty sztafeta przebiegła trasę z Bielska-Białej Hałcnowa do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Wszystko przebiegało bardzo podobnie, jak w przypadku pieszej pielgrzymki: Msza św. w hałcnowskiej bazylice Nawiedzenia NMP, podjęcie intencji, błogosławieństwo, droga. Jedynie w trasie pozwolono sobie na niewielką zmianę - tak, by zaliczyć także wadowicki rynek i pomnik papieski nieopodal rodzinnego domu i kościoła chrztu Karola Wojtyły. Dla biegaczy jest to możliwe także z tego względu, że dotarli tutaj o trzeciej nad ranem, kiedy ruch na drogach zamarł zupełnie.
Do idących piechotą biegacze dotarli w podkrakowskich Mogilanach. Akurat z tutejszego kościoła parafialnego wynoszono Najświętszy Sakrament, umieszczony w pielgrzymkowej monstrancji. Również ostatni etap pielgrzymki sportowcy pokonali biegiem. Uwieńczeniem szybkiej wyprawy była modlitwa przy relikwiach św. Faustyny i wizerunku Jezusa Miłosiernego.

Ekipę tworzyło piętnaścioro biegaczy - wśród nich trzy małżeństwa uprawiające sport. Większość z nich pochodzi z czechowickiego „RyTMu - Rozbiegamy To Miasto”. Na starcie stanęli również biegacze związani z grupami „Ultrabeskid Sport”. „Nutrend Biega”, „RozBBiegane Komorowice” oraz środowiskiem sportowym Żywiecczyzny. Każdy musiał przebiec przynajmniej 10 kilometrów. W rzeczywistości wielu podjęło większy wysiłek, pokonując dystans średnio trzykrotnie dłuższy. W sumie zawodnicy przebiegli 437 kilometrów. Formuła sztafetowa spowodowała, że na trasie jednocześnie przebywało od dwóch do dziewięciorga zawodników. Towarzyszyły im samochody, w których można było się przebrać, posilić, odpocząć a nawet na chwilę zdrzemnąć.

Po raz pierwszy biegową Sztafetę Miłosierdzia zorganizowano pięć lat temu. Uczestniczyło w niej pięciu zawodników, którzy - jak dotąd - nie opuścili żadnej wyprawy biegowej do Łagiewnik. Później dołączyli do nich kolejni śmiałkowie. Trzy lata temu na wyprawę wyruszyły pierwsze zawodniczki. W tym roku w grupie pojawiły się dwie osoby, które w wyjątkowej pielgrzymce wzięły udział po raz pierwszy.

bielsko.gosc.pl

Udostępnij:

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony