radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ruszają zapisy na pieszą pielgrzymkę diecezjalną do Łagiewnik.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w drodze – to jedna z nowości planowanej na długi weekend na przełomie kwietnia i maja pieszej pielgrzymki diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Zapisy chętnych do udziału w pielgrzymowaniu prawie stukilometrowym pątniczym szlakiem ruszają 25 lutego 2019 r.

Tegoroczna pielgrzymka – pod hasłem „Ona da ci moc” (Dz. 1489) – organizowana jest po raz siódmy w historii diecezji bielsko-żywieckiej. Tematem rozważań w drodze będzie tym razem Eucharystia. Jak przypomniał główny przewodnik pielgrzymki ks. Tomasz Sroka, Msza św. jest głównym źródłem siły dla człowieka wierzącego.

„Możemy wymieniać dziś różne kryzysy, trudne przypadki, które przeżywamy osobiście lub wspólnotowo, a powrót do Eucharystii jest powrotem do siły duchowej” – podkreślił dyrektor Katolickiego Liceum i Gimnazjum im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie i zwrócił uwagę, że jedną z nowości pielgrzymki będzie adoracja eucharystyczna w drodze. „Będzie specjalnie przygotowana monstrancja, którą kapłan w każdej grupie będzie niósł. Ta grupa na czas tzw. odcinka eucharystycznego będzie podejmować adorację poprzez modlitwę i rozważania” – wytłumaczył duchowny i zaznaczył, że księża przybliżać będą w swych katechezach znaczenie Eucharystii w życiu wierzącego.

Zapisy na pielgrzymkę potrwają do 31 marca. Współorganiztorka przedsięwzięcia Irena Papla powtórzyła, że, jak co roku, pątnicy iść będą w siedmiu grupach. „Powtarzamy schemat organizacyjny z poprzednich lat. Sprawdził się dotąd bardzo dobrze. Chętnych do wyruszenia na pątniczy szlak jest bardzo wielu. Praktycznie przez cały rok docierają do nas pytania o szczegóły kolejnej edycji pielgrzymki” – zaznaczyła organizatorka.

Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik rozpocznie się 30 kwietnia, w 19. rocznicę kanonizacji świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Bielsko-żywieccy pielgrzymi wyruszą z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Trasa pielgrzymki będzie prowadzić malowniczymi drogami Małopolski m.in. przez Kęty, Malec, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką, Radziszów, Przytkowice, Kleczę Dolną, Marcyporębę, Świątniki Górne, Mogilany do Krakowa. Pątnicy dotrą do łagiewnickiego sanktuarium 3 maja br., w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Zapisy prowadzone będą w kilku punktach diecezji oraz w internecie. Szczegóły można znaleźć na stronie http://faustyna.diecezja.bielsko.pl/

Piesza pielgrzymka bielsko-żywiecka to jedyna tego typu diecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W ubiegłych latach wśród pątników, którzy przeszli trasę z Bielska-Białej do Łagiewnik, dominowali młodzi ludzie z Podbeskidzia, ale szły także osoby z innych stron Polski, a nawet z zagranicy.

Na pielgrzymkę zapisać się można w następujących miejscach:

– w Bielsku-Białej Lipnik w parafii pw. Narodzenia NMP,

– w Cięcinie w parafii pw. św. Katarzyny,

– w Kętach w księgarni katolickiej, Rynek 25,

– w Andrychowie w parafii pw. św. Macieja,

– w Oświęcimiu w parafii pw. św. Maksymiliana Męczennika,

– w Żywcu w parafii pw. Narodzenia NMP,

– w Cieszynie w parafii pw. św. Jerzego,

a także przez stronę internetową pielgrzymki (kliknij TUTAJ).

diecezja.bielsko.pl

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony