radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Tomasz i Mikołaj Franusikowe - najlepsi piłkarze - z twórcą Bosko Cup ks. Marcinem Pomperem.

Piłkarz dekady – Tomasz Franusik z Rajczy, opiekun – Ryszard Iwanek z Rajczy, najlepsza drużyna – Rajcza. To wyniki w najważniejszych kategoriach specjalnego plebiscytu, jaki zorganizowano na 10. urodziny Turnieju Piłkarskiego Ministrantów Diecezji Bielsko-Żywieckiej Bosko Cup. Gala, podczas której wręczono pamiątkowe statuetki i dyplomy, odbyła się 28 stycznia 2019 r. w Brennej – miejscowości, gdzie całe przedsięwzięcie zaczęło się dekadę temu.

Obchody rozpoczęły się Mszą św. w kościele św. Jana Chrzciciela pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera. W koncelebrze modlił się m.in. pomysłodawca tego ewangelizacyjnego projektu piłkarskiego inspirowanego dziełem św. Jana Bosco, ks. Marcin Pomper. Duchowny wyraził nadzieję, że turniej będzie mógł dalej trwać i przyciągać uwagę młodych ludzi, motywując ich do osiągania nie tylko sportowych sukcesów.

W kazaniu biskup zwrócił uwagę na samodyscyplinujący charakter sportu oraz jego aspekt wychowawczy. Zauważył, że uprawianie dyscyplin sportowych może hartować ducha i pomaga przygotować się nawet do dobrego pełnienia posługi kapłańskiej. Przyznał także, odwołując się do własnych doświadczeń, że sport nauczył go szacunku do przeciwnika.

Wśród uczestników Gali Dziesięciolecia, obok laureatów plebiscytu i i sztabu osób ze Stowarzyszenia „Persette”, byli m.in. Stanisław Szwed – wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej i Jarosław Klimaszewski – prezydent Bielska-Białej.

Zawodnikami dziesięciolecia zostali bracia bliźniacy – Tomasz i Mikołaj Franusikowe, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki z podobizną św. Jana Bosko. Mikołaj strzelił podczas 10 turniejowych lat 63 bramki.

Po raz jedenasty 26 i 27 stycznia 2019 r. rozegrany został w Bielsku-Białej piłkarski Turniej Ministrantów Diecezji Bielsko Żywieckiej Bosko Cup. W potyczkach w bielskiej hali „Widok” najlepsza okazała się drużyna z parafii Narodzenia NMP w Kończycach Małych, która w finale pokonała Żabnicę 3:2. W meczu o trzecie miejsce ministranci z Hałcnowa okazali się lepsi niż ich koledzy z Górek Wielkich.

Zwycięski zespół będzie reprezentował diecezję w Mistrzostwach Ministrantów w Piłce Halowej. Na zakończenie XI halowych finałów odbyła się ceremonia wręczenia nagród i indywidualnych wyróżnień. Ks. Marcin Pomper wraz z Joanną Dudą-Michalak ze Stowarzyszenia „Peresette” oraz przedstawiciel bielskiego Urzędu obdarowali uczestników pucharami, dyplomami i pamiątkowymi medalami.

Statuetki przyznano także w kategorii „Kozak” Bosko Cup, „Najlepsza Piątka”, „Najlepszy bramkarz”, „Najlepszy zawodnik”, „Król strzelców”.

28 stycznia uczestnicy turnieju wzięli udział w uroczystościach podsumowujących dziesięciolecie tego przedsięwzięcia.

diecezja.bielsko.pl

Udostępnij:

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony