radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Kilkaset osób uczestniczyło w spotkaniu „B-B PANAma”, które odbyło się 26 stycznia 2019 r. w parafii w Cygańskim Lesie. Mszy św. podczas tego kilkugodzinnego przedsięwzięcia, zainicjowanego przez duszpasterstwo salwatoriańskie “Bagno”, przewodniczył bp Roman Pindel.

Udział w spotkaniu wzięli młodzi z kilku parafii na terenie diecezji ze swoimi duszpasterzami, siostrami elżbietankami cieszyńskimi, duszpasterzami Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań i Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej z różnych części Polski. Była modlitwa, konferencje, adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Był czas na rozmowy i zabawę oraz degustację przysmaków kuchni środkowoamerykańskiej. Można było też wysłuchać świadectw uczestników ŚDM w Krakowie.

Biskupowi, który sprawował Mszę św., młodzi podarowali identyfikator organizatorów święta z napisem „Ogarniam :-)” oraz koszulkę duszpasterstwa „Bagno”. Ordynariusz zachęcił młodych do odkrywania słowa Bożego, szukania w nim odpowiedzi na najbardziej osobiste pytania. „Człowiek, który uwierzył, przyjmuje Jezusa-Słowo – jako Pana i Zbawiciela i nie kwestionuje, nie domaga się uzasadnienia” – wyjaśnił.

Podczas modlitwy wiernych kolejne prośby wypowiadano w językach portugalskim i hiszpańskim, po ukraińsku, hindusku, francusku, a także po polsku.

Panamskie świętowanie w łączności ze ŚDM w Bielsku-Białej zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski.

diecezja.bielsko.pl

Udostępnij:

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony