Artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia i środki czystości zbierać będą wolontariusze na terenie diecezji bielsko-żywieckiej w dniach 7-8 grudnia 2018 r., w ramach akcji diecezjalnej Caritas „Tak. Pomagam!”. Zebrana żywność trafi przed Bożym Narodzeniem do potrzebujących.

Dawid Jeziorek z diecezjalnej Caritas poinformował, że w tej edycji zbiórki zgłoszono 39 podmiotów, które zapowiedziały zbieranie żywności. Są to Parafialne Zespoły Charytatywne, Szkolne Koła Caritas, Duszpasterstwo Osób Głuchoniemych oraz wolontariusze z poszczególnych parafii.

„Akcja odbędzie się w około 50 sklepach na terenie całej diecezji. Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze” – wyjaśnił i przypomniał, że akcja odbywa się w diecezji po raz 15. Weźmie w niej udział około 600 wolontariuszy.

„Około tysiąca paczek świątecznych, które są przygotowywane z ofiarowanych rzeczy, trafiają poprzez parafialne Zespoły Charytatywne, Szkolne Koła Caritas i wolontariat indywidualny do najbardziej potrzebujących. Paczki przeznaczone są również na potrzeby placówek charytatywnych w diecezji” – zaznaczył dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas ks. Robert Kurpios. Duchowny podkreślił, że w ten sposób, za pomocą prostego gestu, można pokazać ludziom, będącym z różnych powodów w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

W wybranych sklepach specjalnie oznakowani wolontariusze będą rozdawać ulotki. Za linią kas staną kosze, do których będzie można przekazywać żywność.

diecezja.bielsko.pl