radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

„Podnieś mnie Jezu i prowadź do Ojca, zanurz mnie w wodzie Jego miłosierdzia” – śpiewało kilkudziesięciu bezdomnych i ubogich zebranych na ewangelizacji w kuchni Brata Alberta w Bielsku-Białej. W ramach trwającego w diecezji bielsko-żywieckiej Tygodnia z Ewangelią, z ubogimi spotkali się 2 października członkowie Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”, którzy zaprosili do bielskiej jadłodajni, jako świadka wiary, mistrza olimpijskiego w boksie Mariana Kasprzyka.

Bezdomni i ubodzy mieli okazję zadać pytania znanemu bokserowi, brązowemu medaliście olimpijskiemu z Rzymu (1960), mistrzowi z Olimpiady w Tokio (1964). 79-letni sportowiec z Bielska-Białej cierpliwie relacjonował szczegóły walk i pojedynków, jakie stoczył, tłumacząc także m.in., jak to jest walczyć ze złamanym palcem, leżeć na deskach i dlaczego nie został nigdy mistrzem Polski w boksie. Podkreślił jednocześnie, że to modlitwa i wiara zmieniły jego życie, stając się ratunkiem przed alkoholowym uzależnieniem

Kilkunastu członków wspólnoty „Mamre”, prowadzącej cotygodniowe spotkania dla bezdomnych przy parafii w Bielsku-Białej Kamienicy, przygotowało dla uczestników ewangelizacji specjalną konferencję. Można było obejrzeć film i nauczyć się śpiewać pieśni uwielbieniowe, posłuchać świadectw członków grupy, którzy tłumaczyli, jak ważne jest to, by stawać się świadomymi i dojrzałymi chrześcijanami.

W atmosferze modlitwy i refleksji bezdomni i ubodzy mogli spędzić w znanej jadłodajni kilka godzin. Franciszek, jeden członków wspólnoty, przyznał, że na wtorkowe spotkanie przybyło wyjątkowo dużo osób. „Każda z nich otrzymała na koniec kanapkę oraz paczkę ze słodkościami, pastą do zębów, skarpetkami i innymi potrzebnymi rzeczami ” – poinformował i podkreślił jak bardzo ważna jest ewangelizacja wśród tych, którzy na co dzień nie mają dostępu do słowa Bożego.

„Może oni nawet o tym nie wiedzą, ale bardzo potrzebują Jezusa i Jego słowa. Daj Boże, może przez słowo ktoś się nawróci. To już jest w rękach Pana Boga. My im tylko mówimy: jest Jezus, który czeka na nich, który ich kocha, który ich nigdy nie odrzuci” – dodał mężczyzna.

Pani Marzena, odpowiedzialna za posługę charytatywną we wspólnocie „Mamre” na terenie diecezji bielsko-żywieckiej, przyznała, że opiekuje się wraz z innymi około 30 rodzinami w potrzebie. „Pomagamy im najpierw materialnie, a potem także duchowo” – podsumowała.

Do bielskiej wspólnoty charyzmatycznej i ewangelizacyjnej „Mamre” należą całe małżeństwa i rodziny z różnych zakątków diecezji bielsko-żywieckiej. Wspólnota jest stowarzyszeniem wiernych o charakterze prorodzinnym i w swej duchowości korzysta z doświadczenia katolickiego Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Erygowana została dekretem arcybiskupa częstochowskiego w lutym 2000 r. Od października 2004 r., za zgodą biskupa Tadeusza Rakoczego, działa także w diecezji bielsko-żywieckiej.

Nazwa wspólnoty nawiązuje do Księgi Rodzaju 18 i do Listu do Hebrajczyków 13,2. Wskazuje na gościnność, która przynależy do charyzmatu wspólnoty i jest jedną z form miłości i służby wobec potrzebujących.

W kolejne dni Tygodnia z Ewangelią przygotowano spotkania ewangelizacyjne dla małżeństw, chorych oraz przypadkowych przechodniów, którzy odwiedzą w sobotę, 5 października, Plac Chrobrego w Bielsku-Białej.

Zwieńczeniem zabiegów ewangelizacyjnych będzie festyn rodzinny, który zaplanowano na obiekcie BTS Rekord w Mikuszowicach Śląskich. Rozegrany zostanie mecz reprezentacji BTS Rekord vs księża diecezji bielsko-żywieckiej.

diecezja.bielsko.pl

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

07:15 - 07:45
Rozmowa dnia - Kościół a nauka
07:45 - 08:00
Stół Słowa Bożego
08:00 - 08:15
Jutrznia
08:15 - 09:00
Msza św.
09:00 - 09:10
Wiadomości

Polecane audycje

Anielski poradnik

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2020 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony