Członkowie Akcji Katolickiej przyjechali do Hałcnowa. Spotkaniu towarzyszyła modlitwa w ramach comiesięcznego czuwania.

Pielgrzymkę Akcji rozpoczęło w godzinach popołudniowych spotkanie członków stowarzyszenia i asystentów kościelnych - proboszczów parafii, w których działają poszczególne oddziały - z zarządem diecezjalnym oraz krajowym asystentem Akcji Katolickiej bp. Mirosławem Milewskim. Biskup pomocniczy z Płocka, przewodniczył także Mszy św., wieńczącej czuwanie w hałcnowskiej bazylice w ostatni piątek września.
W okolicznościowym słowie bp Milewski wskazała na zadania, jakie dziś, także w obliczu kryzysu moralnego Kościoła, stoją przed Akcją Katolicką. Wezwał również jej członków do zaangażowania zarówno w życie religijne, jak społeczne, apelując przede wszystkim o udział w wyborach samorządowych i dokonanie rozsądnych wyborów.
Czuwanie w Bazylice rozpoczęło odprawione przy stacjach wokół hałcnowskiego sanktuarium nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadził ks. prof. Tadeusz Borutka, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej. Członkowie stowarzyszenia odmówili następnie różaniec. W modlitwę włączyli się licznie przybyli do sanktuarium pielgrzymi.
Kolejne - ostatnie już w tym roku - czuwanie w Hałcnowie zostanie odprawione w piątek 26 października. Bieżące wieczory modlitwy w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej związane są tematycznie z 25. rocznicą uwieńczenia wizerunku papieskimi koronami. Kolejne czuwania prowadzili przedstawiciele różnych wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich, osoby zakonne i świeckie.

Zobacz galerię zdjęć TUTAJ.

bielsko.gosc.pl


 

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony