Podczas niedzielnej akcji w parafii w Leśnej dwóch nowych dawców zarejestrowało się w banku szpiku kostnego.

Kolejnzch 45 honorowych dawców oddało około 21 litrów krwi. W ten sposób mieszkańcy wioski na Żywiecczyźnie przeżywali 8 kwietnia odpust parafialny i uczcili Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

Zdaniem proboszcza leśniańskiej wspólnoty ks. Piotra Sadkiewicza, zebrany w niedzielnej akcji dar krwi to swoiste wotum wdzięczności za wszystkie rodzące się tutaj inicjatywy, ratujące ludzkie zdrowie i życie. Duchowny przypomniał, że od 8 lat przy parafii działa wypożyczalnia sprzętu medycznego dla obłożnie chorych.

 

We wspólnocie parafialnej pw. św. Michała Archanioła w Leśnej od lat rozwija się kult Bożego Miłosierdzia. W marcu 2000 roku zainstalowano relikwie św. siostry Faustyny. Od tej pory w trzecie piątki miesiąca odbywają się tu nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia, a parafianie praktykują miłosierdzie w konkretny sposób. W miejscowym kościele, dzięki decyzji Stolicy Apostolskiej z 2002 roku, parafianie mogą przeżywać odpust także w Niedzielę Miłosierdzia.

Parafia w Leśnej zasłynęła w całej Polsce z bezprecedensowej inicjatywy rejestracji osób chętnych do oddania szpiku kostnego oraz innych przedsięwzięć charytatywnych. W leśniańskiej parafii od 2003 roku zarejestrowało się ok. 600 potencjalnych dawców szpiku. W sumie oddano tu ok. 2,5 tys. litrów krwi.

Nasze audycje

Krąg biblijny

Żywieckie portrety

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony