Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski po raz kolejny spotkała się na zebraniu roboczym.
Odbyło się ono w warszawskim gmachu Sekretariatu Episkopatu Polski i przewodniczył mu bp Adam Bałabuch z diecezji świdnickiej. Trzydniowe spotkanie (26-28 lutego 2018 r.) rozpoczęło się wspólną modlitwą Liturgii Godzin, po czym przystąpiono do prac. Na początek komisja zajęła stanowisko w kwestii kilku spraw bieżących, m.in. kwestii obchodu uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, propozycji tajemnic miłosierdzia jako piątej części różańca świętego.
 
Kolejny punkt obrad dotyczył wprowadzenia oleju katechumenów do liturgii wtajemniczenia chrześcijańskiego. W dalszej części spotkania dokonano tłumaczenia modlitw mszalnych (kolekt) na wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 
Po przerwie i wspólnej modlitwie Nieszporów komisja zajęła się zagadnieniami poświęconymi olejowi katechumenów. W kolejnej części spotkania rozpoczęto tłumaczenie tekstów Mszału rzymskiego (Msze za męczenników).
 
Drugi dzień obrad zainaugurowała Eucharystia, której przewodniczył bp Rudolf Pierskała z diecezji opolskiej. Po śniadaniu komisja kontynuowała swoje prace, tłumacząc następne formularze mszalne (Msze za męczenników).
 
Eucharystii w ostatni dzień spotkania przewodniczył bp Piotr Greger z diecezji bielsko-żywieckiej. Członkowie komisji zajęli się tłumaczeniem następnych formularzy mszalnych (Msze za męczenników).
 
diecezja.bielsko.pl

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony