W Wielkim Poście takiego wydarzenia na Podbeskidziu jeszcze nie było!
Kiedy w listopadzie ub. r. zjednoczyli siły przy organizacji Światowego Dnia Ubogich dla ponad 200 bezdomnych, wiedzieli, że na tym się nie skończy. Członkowie bielskich wspólnot "Miasto na Górze", "Miłość i Łaska Chrystusa", a także pracownicy Caritas i Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz młodzi podopieczni Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień "Nadzieja", zebrali się ponownie w piątek 16 lutego w bielskim klubie "Arka", prowadzonym przez Katolickie Towarzystwo Kulturalne. Omawiali szczegóły rekolekcji: "Krzyż nadziei wbrew nadziei".
 
Rekolekcje zostaną zorganizowane przede wszystkim z myślą o bezdomnych, poszukujących, wątpiących, samotnych i zagubionych. Wspólnoty poprowadzą je od 19 do 24 marca.w pięciu miejscach w Bielsku-Białej: w świetlicy prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, w schronisku dla bezdomnych na ul. Stefanki, w Domu Samotnej Matki w Lipniku, w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Młodzieży "Nadzieja" w bielskich Komorowicach, w kościele NSPJ (przy dworcu), a także w Andrychowie (w szpitalu odwykowym) i Oświęcimiu (u sióstr serafitek)
 
Krzyż, który będzie towarzyszył wszystkim przedsięwzięciom, zbuduje młodzież z "Nadziei" w bielskich Komorowicach. Poniosą go także uczestnicy Drogi Krzyżowej i Mszy św., które zakończą rekolekcje. To spotkanie odbędzie się w sobotę 24 marca w bielskim kościele NSPJ (przy dworcu) Szczegóły rekolekcji podamy już wkrótce.
 
bielsko.gosc.pl

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony