„Posłuchaj muzyki – wesprzyj Caritas” – takim hasłem bielsko-żywiecka Caritas zachęca do zakupu płytą z muzyką do filmu o św. Maksymilianie Kolbem.
W ten sposób mona wesprzeć akcję „Rodzina rodzinie”. Caritas przypomniała jednocześnie o możliwości przekazania jej 1 proc. swojego podatku.
 
Caritas poprosiła wiernych o włączenie się w program pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego poprzez kupno płyty z muzyką do filmu o św. Maksymilianie, skomponowanej przez Roberta Jansona. „Minimalna ofiara za pięknie wydaną płytę CD to10 zł” – zaznaczył dyrektor Caritas ks. Robert Kasprowski, przypominając, że akcję można wesprzeć, wysyłając SMS o treści SYRIA na nr 72052 (koszt: 2,46 z VAT) lub przesyłając darowiznę na Konto: PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
 
Za pomocą hasła „Pomóż nam pomagać” Caritas przypomniała jednocześnie o możliwości przekazania jej 1 proc. swojego podatku. Na ulotkach i plakatach, zachęcających do wsparcia bielsko-żywieckiej Fundacji Caritas jednoprocentowym odpisem z podatku, umieszczono zdjęcia z niektórych akcji charytatywnych Caritas z ubiegłego roku.
 
Fundacja Caritas diecezji bielsko-żywieckiej, założona w celu wspierania działań Caritas, niedawno uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego OPP.
 
„Zachęcamy do wsparcia działalności charytatywnej prowadzonej przez Caritas w naszej lokalnej podbeskidzkiej ojczyźnie” – zaapelował dyrektor Caritas.
 
Fundacja prowadzi własne placówki, takie jak: gabinet pomocy psychologicznej, gabinet masażu i rehabilitacji, porady prawne. Fundacja wspiera także dzieła Caritas: stacje opieki Caritas w Bielsku-Białej i Oświęcimiu, Klub Seniora Caritas „Pod Magnolią”, Klub dla Osób Niepełnosprawnych w Radziechowach, dofinansowanie rehabilitacji i leczenia, zwłaszcza dzieci i młodzieży.
 
Na zeznaniu podatkowym PIT w rubryce „Wniosek o przekazanie 1 proc. podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) „ należy wpisać nr KRS 0000541611 oraz deklarowaną kwotę, stanowiącą równowartość 1 proc. należnego podatku.
 
diecezja.bielsko.pl

Nasze audycje

Krąg biblijny

Żywieckie portrety

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony