„Nie ma czegoś większego, co może nam się przydarzyć na naszych drogach w Nowym Roku, jak błogosławieństwo od Boga” – podkreślił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel w orędziu noworocznym do wiernych. Duchowny przewodniczył 1 stycznia Mszy św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach. Orędzie i pasterskie błogosławieństwo hierarcha przekazał podczas transmisji radiowej i internetowej.
 
Bp Pindel zwrócił uwagę na szczególną rolę Maryi, w kontekście ewangelicznego opisu Łukasza. Biskup zauważył, jak autor akcentuje troskę i zapobiegliwość Matki Jezusa, wyróżniając jej podejście do wydarzeń, w których bierze udział. „Jako jedyna uczestniczka tych wydarzeń zapamiętuje i stale rozważa” – zaznaczył hierarcha.
 
„Na szczęście dla naszej wiary i dla pisanej Ewangelii Maryja słucha słowa w sposób pogłębiony, patrzy na wydarzenia w sposób refleksyjny, nosi w sercu i ciągle rozważa. Na szczęście. Bo tej jej pamięci zawdzięczamy wiele. Ona stała się pamięcią Kościoła, bo przekazała wszystko innym, bo dzięki niej mógł przecież o narodzinach Jezusa napisać człowiek daleki od tych spraw, odległy czasowo – św. Łukasz” – dodał, zachęcając, by spojrzeć na obraz Maryi w kontekście przypowieści ewangelicznej o ziarnie i glebie, na którą pada.
 
„Matka Boża jest wierną i przykładną uczennicą Chrystusa. Zanim Jezus zacznie przemawiać i przekazywać prawdę o królestwie Bożym, Maryja już uczy się Ewangelii” – kontynuował biskup, wskazując, że Matka Boża jest także Matką słowa, które nauczał Jezus, a także Matką słowa, jakie zachowuje Kościół – słowa Ewangelii, słowa pisanego i tego słowa, które rozwija się w Kościele w postaci tradycji” – stwierdził duchowny.
 
Biskup życzył, by w Nowym Roku towarzyszyło wszystkim imię Jezusa i błogosławieństwo Aarona. „Bo nie ma czegoś większego, co może nam się przydarzyć na naszych drogach, także w Nowym Roku, jak błogosławieństwo od Boga, jak Jego strzeżenie na naszych drogach, jak Jego rozpromienione oblicze wobec wszystkiego, co czynimy, jak Jego pokój w naszym sercu, z którym idziemy do ludzi” – zaapelował.
 
Liturgię w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i w Światowym Dniu Modlitwy o Pokój wspólnie z ordynariuszem celebrowali kapłani pracujący dla diecezjalnego Radia „Anioł Beskidów” oraz związani z komorowicką wspólnotą parafialną.
 
Podczas Mszy i po niej kolędy zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca „Beskid” z bielskiego Domu Kultury Włókniarzy.
 
Biskup bielsko-żywiecki odwiedził też studia i pomieszczenia redakcyjne radia diecezjalnego, błogosławiąc wszystkim, którzy uczestniczą w dziele ewangelizacji na falach eteru. Wziął udział w audycji na żywo, podczas której pytania o jego posługę w Kościele diecezjalnym zadawali dziennikarze „Anioła Beskidów”, „Gościa Niedzielnego” i Katolickiej Agencji Informacyjnej.
 
diecezja.bielsko.pl

Nasze audycje

Krąg biblijny

Żywieckie portrety

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony