Zapraszamy na największe jasełka na Podbeskidziu - sobota 6 stycznia.
 
BIELSKO-BIAŁA
Już 6 stycznia 2018 roku razem z Trzema Królami powędrujemy w kolorowym orszaku, by pokłonić się wspólnie Bożej Dziecinie. W programie: 10.30 Msza św. w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach 11.45 formowanie się Orszaku i przejście ulicami: Wrzosową, Cieszyńską, rondo Hulanka, Cieszyńską na Stary Rynek 12.30 kolędowanie z zespołem „Dzień Dobry” na Starym Rynku.
W role Trzech Króli wcielą się: Jan Bierówka, prezes spółki „Befaszczot”, Jacek Borusiński, aktor i autor tekstów z Kabaretu „Mumio”, oraz Tomasz Lorek, aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Patronat nad Orszakiem objęli ks. bp Roman Pindel i Prezydent Miasta Jacek Krywult.
Po Orszaku na Starym Rynku przewidziano stargany gastronomiczne, a więc można będzie ogrzać się ciepłym napojem i przekąską.
 
CIESZYN
Orszak wyruszy 6 stycznia, o godzinie 13:00, na cieszyński Rynek gdzie spotkają się orszaki ze wszystkich parafii Cieszyna. Wcześniej w kościele św. Marii Magdaleny odbędzie się Msza św.
Po dotarciu na Rynek wszystkich Orszaków odbędzie się składanie darów, wspólne kolędowanie, konkurs na najpiękniejszy orszakowy strój dziecięcy. Mile są widziane przebrania dzieci, za aniołki, pasterzy, dwórki itp. Orszak poprowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. 
 
MAZANCOWICE
Parafia św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach zaprasza na organizowany po raz pierwszy orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on o godz. 13.30 przy bramie firmy "Polmotors". Przejście do kościoła, poczęstunek, kolędy w wykonaniu orkiestry strażackiej i o godz. 14.40 koncert kolęd w wykonaniu bydgoszczanki Darii Barszczyk. 
 
MIĘDZYBRODZIE
Zbiórka uczestników o godz 9.30 w wyznaczonych miejscach. Orszak Kacpra wyruszy sprzed Górskiej Szkoły Szybowcowej w Międzybrodziu Żywieckim. Orszak Melchiora rozpocznie wędrówkę przy kapliczce w Międzybrodziu Bialskim (ul. Energetyków), zaś Orszak Baltazara wyruszy z boiska LKS Magurka przy ul. Spacerowej w Czernichowie. Uczestnicy trzech orszaków wraz z Królami na czele przejdą do Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim, gdzie utworzą jeden wspólny Orszak i o godz. 10.30 wyruszą do kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza Św. w oprawie muzycznej Grup Kolędniczych. Po mszy organizatorzy Orszaku - Urząd Gminy Czernichów, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Czernichowie, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim oraz Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne „Roztoka” - zapraszają do Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim na gorącą herbatę i kawę.
 
OŚWIĘCIM
O godz. 10:00 Msza św. w salezjańskim sanktuarium MB Wspomożenia Wiernych, po niej przejście Oraszaku ulicami Starego Miasta i powrót do "Nowego kościoła".
 
OSTRE - TWARDORZECZKA
O godz. 10:00 powitanie Trzech Króli i uformowanie orszaku (przy plebani), po nim przejście pod Szałas Pasterzy (przy kościele). Pokłon Trzech Króli odbędzie się w kościele. Tutaj ok. 10.30 rozpocznie się Msza Święta. Po Eucharystii Kolędowanie z zespołem regionalnym „Lipowianie”.
 
SKOCZÓW
Przemarsz odbędzie się na trzech trasach:
Orszak Europejski wyruszy ze Starego Targu o godz. 14:00
Orszak Azjatycki wyruszy ze skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Targową (przy pomniku) o godz. 14:00
Orszak Afrykański wyruszy z Parafii Matki Bożej Różańcowej (Górny Bór) o godz. 13:45
Przemarsz królów i ich orszaków kończy się przy stajence na skoczowskim Rynku. W sytuacji deszczowej pogody orszaki przejdą do Kościoła Św. Ap. Piotra i Pawła. Po przemówieniu Księdza i Błogosławieństwie intonowana będzie kolęda „Bóg się rodzi”. W jej rytm wspólnie odtańczymy Poloneza Królewskiego. Po odtańczeniu Poloneza każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkową fotografię ze Świętą Rodziną oraz skorzystać z poczęstunku i ciepłej herbaty.
Zakończenie przewidziane o godz. 15:30.
 
SZCZYRK
Już w przyszłą sobotę, 6 stycznia 2018, po raz drugi w Szczyrku odbędzie się "Orszak Trzech Króli”, czyli największe Jasełka na świecie!
Spotykamy się na mszy św. o godz. 11:45 w kościele św. Piotra i Pawła. Po mszy, prowadzeni przez Trzech Króli, przejdziemy Deptakiem nad Żylicą na Plac św. Jakuba.
W programie m.in.: kolędowanie z kapelą góralską i Oazą Młodzieżową, Jasełka, pyszny, ciepły posiłek oraz malinowa herbata na rozgrzanie.
 
WITKOWICE
Orszak Trzech Króli w Witkowicach koło Kęt rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.00. Orszak przejdzie ul. Kościelną, Beskidzką. Zakończenie na placu koło Domu Strażaka. Ucyestnicy otrzymają śpiewniki i korony.  
 
WŁOSIENICA
Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 14.00 przy szopce koło remizy strażackiej. Stąd jego uczestnicy wyruszą do kościoła. W kościele tradycyjny opłatek i Koncert Kolęd. W tym dniu po każdej mszy św. i w czasie trwania Orszaku, ministranci będą zbierać ofiary do puszek na cele misyjne.
 
ZABRZEG
Stowarzyszenie „Przyjazny Zabrzeg” oraz Szkoła Podstawowa im. ks. J. Londzina w Zabrzegu serdecznie zapraszają do udziału w Orszaku Trzech Króli. Orszak wyrusza o godz. 11:45 od Domu Strażaka w Zabrzegu. Następnie przejdzie ulicami miejscowości na Stadion, gdzie Królowie symblicznie pokłonią się Świętej Rodzinie. Orszak zakończy wspólne kolędowanie i biesiadowanie.
 
ŻYWIEC
W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2018 r.  o godz. 12.00 Ksiądz Biskup Roman Pindel, Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej, odprawi Mszę świętą w kościele Św. Floriana w Żywcu Zabłociu.   Ok. godz. 13.00 rozpocznie się Korowód Trzech Króli na Rynek Żywiecki.

Nasze audycje

Krąg biblijny

Żywieckie portrety

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony