Caritas diecezji bielsko-żywieckiej kolejny raz zorganizowała zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej.

„Do magazynu Caritas trafiło 10 ton darów dla potrzebujących” –  poinformowały służby organizacji charytatywnej.

W zbiórce, która odbyła się 29 i 30 listopada br., w wielu parafiach diecezji bielsko-żywieckiej zebrano produkty żywnościowe o długim terminie trwałości oraz środki czystości.

„Dzięki pracy wolontariuszy, dary trafiły już do głównego magazynu Caritas w Bielsku-Białej. Teraz zostaną posegregowane według asortymentu i w kilku transportach ruszą najpierw do Przemyśla, a stąd dalej na wschód” – wyjaśnił ks. Robert Kasprowski, dyrektor diecezjalnej Caritas i podkreślił, że akcja jest wyrazem solidarności z rodakami, mieszkającymi na wschodzie oraz uchodźcami z terenu wschodniej Ukrainy, gdzie trwa wojna.

W poprzednich latach, dzięki ofiarności mieszkańców całej diecezji, Caritas zebrała prawie 30 ton darów, które przekazano: Caritas Spes we Lwowie, Caritas diecezji samborsko-drohobyckiej obrządku grekokatolickiego, siostrom serafitkom na Białorusi oraz do parafii, w których posługują księża, wywodzący się diecezji bielsko-żywieckiej.

diecezja.bielsko.pl

Częstograj

Polecamy muzykę

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone