Już po raz drugi w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie bp Roman Pindel przewodniczył Mszy Świętej dla uczniów nauczycieli rozpoczynających nowy rok nauki.

W modlitwie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu oraz delegacje cieszyńskich szkół ze sztandarami. Wśród nich byli rodzice uczniów II LO im. M. Kopernika, proszący o poświęcenie ufundowanego przez nich nowego sztandaru szkoły.

Po błogosławieństwo przyszli także pierwszoklasiści, którzy przynieśli do poświecenia swoje nowiutkie tornistry, w tym i te wyposażone w ramach akcji Caritas "Tornister pełen uśmiechów", a życzenia dobrego startu w pierwszy rok wypełniania szkolnych obowiązków życzył im ks. kan. Jacek Gracz.
 
Zarówno uczniom, jak i ich nauczycielom i rodzicom bp Pindel przypominał, że Bóg jest łaskawy i miłosierny dla każdego. Jak zaznaczał, warto pamiętać, że to odnosi się zarówno do dobrych uczniów, jak i tych, których zachowanie czasem jest trudne, bo Bożej miłości otrzymujemy tyle, ile każdy z nas potrzebuje...
 
Mszę św. koncelebrowali księża katecheci, z dyrektorem wydziału katechetycznego i wikariuszem generalnym ks. dr. Markiem Studenskim, a także ks. Tomaszem Sroką, dyrektor Katolickiego Gimnazjum i Liceum stowarzyszenia "Dziedzictwo św. Jana Sarkandra". Uczniów tych szkół odwiedził bp Pindel po inauguracyjnej Mszy Świętej.

Zobacz galerię zdjeć TUTAJ.

bielsko.gosc.pl

Częstograj

Polecamy muzykę

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Tutaj jesteśmy

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone