15 maja br. o godz. 10.00 Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odwiedził abp Salvatore Pennacchio - Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Była to pierwsza wizyta hierarchy w Wadowicach i papieskim muzeum. Na zakończenie zwiedzania Arcybiskup wpisał się do Księgi Pamiątkowej:

„Z wielkim wzruszeniem odwiedzam dzisiaj Muzeum mojego wielkiego Ojca duchownego, Świętego Jana Pawła II, który wyświęcił mnie na biskupa w Bazylice Św. Piotra, w Uroczystość Objawienia Pańskiego w 1999 roku, a następnie wysłał mnie jako Nuncjusza Apostolskiego do Rwandy. Z wdzięcznością noszę w moim herbie słowa, które wypowiedział podczas Mszy Świętej na początek pontyfikatu: Nie lękajcie się…”

Nuncjusz podziękował także wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Muzeum i którzy troszczą się na co dzień o przekazywanie dziedzictwa św. Papieża z Wadowic.

Po zwiedzaniu Muzeum, abp Salvatore Pennacchio udał się z wizytą do wadowickiego klasztoru karmelitów bosych, a następnie odprawił mszę św. w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach.

Dyrekcja Muzeum oraz Proboszcz parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach wraz z gratulacjami po nominacji na urząd Nuncjusza w Polsce, przesłali zaproszenie do przyjazdu do Wadowic.

Abp Salvatore Pennacchio w czasie przywitania na lotnisku w Warszawie wypowiedział znamienne słowa: Przybywam ze wschodu, z ziemi Matki Teresy z Kalkuty, (…), do ziemi świętego papieża Jana Pawła.

Arcybiskup Salvatore Pennacchio funkcję Nuncjusza Apostolskiego pełni od 1998 roku. Pracował w Rwandzie, Tajlandii, Singapurze, Kambodży, Indiach i Nepalu. 6 sierpnia 2016 został mianowany Nuncjuszem Apostolskim w Polsce.

Biuro Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Częstograj

Polecamy muzykę

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Tutaj jesteśmy

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone