radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Ofiara na nasze radio - szybki przelew elektroniczny

10zł20 zł50 zł100 złdowolna_kwota

Studium umożliwia zdobycie wiedzy i formacji dotyczącej całokształtu zagadnień życia małżeńskiego i rodzinnego.

Przygotowuje również katolików świeckich do prowadzenia – w imieniu i pod przewodnictwem Kościoła – nauczania i działalności prorodzinnej, to znaczy poradni rodzinnych, nauk przedślubnych, katechez i spotkań poświęconych problematyce rodziny.

Słuchaczami Studium mogą być przede wszystkim absolwenci wyższych uczelni, studenci kończący studia, nauczyciele, lekarze i pielęgniarki. Zapraszamy szczególnie małżeństwa. W miarę wolnych miejsc na Studium zapraszamy również absolwentów szkół średnich (po maturze) zainteresowanych problematyką rodzinną.

Zajęcia prowadzone na Studium obejmują między innymi etykę ogólną, etykę małżeńską, zagadnienia z biblistyki, prawa kanonicznego i cywilnego, psychologii, socjologii i medycyny. Słuchacze poznają również metody naturalnego planowania rodziny.

Zajęcia trwają 2 lata (4 semestry). Wykłady i ćwiczenia odbywają się w jedną sobotę każdego miesiąca w godz. od 9.00 do 17.00. W czasie pandemii podczas spotkań obwiązują obostrzenia sanitarno-epidemiczne.

Planowane terminy zajęć w 2021/22 roku to: 4 września, 2 października, 6 listopada, 4 grudnia, 8 stycznia, 5 lutego, 5 marca, 2 kwietnia, 7 maja, 4 czerwca.

Dla słuchaczy II roku przewidziane są warsztaty m.in. z prawidłowej komunikacji interpersonalnej oraz kurs naturalnej metody rozpoznawania płodności.

Po ukończeniu Studium słuchacze uzyskują dyplom ukończenia, a dla podjęcia katolickiego nauczania i poradnictwa rodzinnego mogą uzyskać misję kanoniczną Biskupa Ordynariusza.

Więcej informacji dla zainteresowanych na temat działalności Studium można znaleźć na stronie diecezja.bielsko.pl/dla-rodziny/informacje-o-studium

Wytyczne dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie: diecezja.bielsko.pl/dla-rodziny/informacje-dla-kandydatow/

W razie pytań, można dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 734 176 645 bądź pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij:

Częstograj

Polecamy muzykę

Teraz na antenie

06:00 - 06:30
Różaniec - tajemnice bolesne
06:30 - 07:00
Godzinki
07:00 - 07:10
Informacje o dniu
07:10 - 07:15
Częstograj
07:30 - 08:00
Rozmowa dnia

Polecane audycje

Katechezy w Bazylice

Pod naszym patronatem

Podcasty

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:00.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Copyright © 1998-2021 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony