radio_on-lineRadio ON-LINE
Słuchaj nas na komputerach
i urządzeniach mobilnych (Android i IOS)


kosciol_on-lineKościół ON-LINE
Oglądaj Msze św. i nabożeństwa z kościoła
św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

Oświęcim, 22 września, godz. 14:00.

W niedzielę 22 września o godz. 14.00 w 100-lecie stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii zostanie wystawiona kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera pt.: Zapomniani chłopcy w której Ojciec Maksymilian Kolbe odrodzi się jako duch i opowie historię męczenników japońskich. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej w cenie 60 zł i 40 zł - dla dzieci i młodzieży.

Po raz pierwszy opera “Zapomniani Chłopcy” została wystawiona w 1990 roku w Nagasaki. Tam też wystawiano ją aż 58 razy, w pozostałych częściach Japonii 55 razy oraz w Europie 25 razy - łącznie 138 przedstawień.

Historia rozpoczyna się, gdy duch Ojca Kolbe pojawia się na wzgórzu usłanym opuszczonymi grobami. Chce on wskrzesić wspomnienia o czterech zapomnianych chłopcach. Chłopcy ci byli uczniami misjonarza Franciszka Ksawerego i jako pierwsi japońscy wysłannicy wyruszyli z portu w Nagasaki w podroż do Europy, gdzie zostali ciepło przyjęci. Ale po powrocie z tej wspaniałej ośmioletniej podróży napotkali przeciwności w szerzeniu wiary. Ówczesny władca Japonii Toyotomi Hideyoshi wydał dekret o zakazie chrześcijaństwa.
Ito Mancho zmarł z przepracowania w Nagasaki.
Hara Martino został wygnany do Macau i tam zmarł.
Miguel Chijiwa zmęczony prześladowaniami porzucił wiarę.
Nakaura Julian zmarł śmiercią męczeńską w mieście Nishizaka niedaleko Nagasaki.
Opowieść ta oparta na faktach historycznych pokazuje, jak czterech młodych japońskich chłopców poświęca swoje życie dla wiary.
Na końcu tej opowieści duch Ojca Kolbe ponownie się pojawia. Śpiewa hymn, spokojną pieśń dla ludzkości. Zwraca się w niej do tych chłopców, którzy przeszli przez życie dumnie, dzielnie wypełniając swoją misję. Pieśń ta jest też skierowana do każdego z nas.
W finale Ojciec Kolbe odchodzi, a uśpione, zapomniane groby „powstają”. Dusze ludzi tam spoczywających odchodzą do wieczności. 

Udostępnij:

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Listy Nikodema

listy_nikodema

Rozważanie niedzielnej Ewangelii prowadzi Adam Rakszawski - niedziela, godz. 10:15.
Teksty rozważań można znaleźć na blogu LISTY NIKODEMA.

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Na górę strony