skarby_kosciola

Ks. Marek Wójtowicz SI o odnajdywaniu się w Kościele - płyta mp3, wydawnictwo WAM.

"Jak na nowo odkryć duchowe skarby Kościoła?"

Sesja i podejmowane na niej rozważania to próba odpowiedzi na pytanie, jak dziś odnaleźć się w Kościele. Jak być świadkiem Jezusa zmartwychwstałego, pomimo naszych grzechów i słabości, w Europie, w której „gaśnie nadzieja”, a Kościół jest często odrzucany.

Pośród duchowych skarbów, z których możemy czerpać na tej drodze, Autor wymienia między innymi ustanowioną przez Jezusa Eucharystię, naukę i posługę sakramentalną Kościoła oraz przykład Maryi, Matki Kościoła. To właśnie dzięki temu bogactwu tworzony przez nas święty Kościół grzeszników może nieustannie się nawracać i trwać przy Jezusie, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Marek Wójtowicz SJ – jezuita, doktor teologii, rekolekcjonista, duszpasterz akademicki, wykładowca. Studiował filozofię w Krakowie, teologię w Warszawie i na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Autor kilku pozycji książkowych, m.in. Henri de Lubac (w serii Wielcy ludzie Kościoła), Święci z charakterem, Piotr Faber, ulubiony święty papieża Franciszka, Spragnieni Nieba. Rodzice św. Teresy z Lisieux, Boży Wędrowiec, św. Stanisław Kostka, a także licznych artykułów w prasie katolickiej.

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony