Rekolekcje dla uczniów szkół średnich.

W kilku miastach diecezji bielsko-żywieckiej odbędą się w najbliższym czasie rekolekcje dla uczniów szkół średnich pod wspólnym tytułem „Duchowa rEwolucja”.

Inicjatywa jest rozszerzeniem formuły jednego z największych wydarzeń ewangelizacyjnych w stolicy Podbeskidzia, które zorganizowano rok temu w Bielsku-Białej Aleksandrowicach z udziałem około 4 tys. młodych ludzi.

Tym razem młodzież spotka się na ewangelizacji w różnych miejscach diecezji. Czas wypełnią m.in. konferencje, modlitwa uwielbienia, świadectwo chrześcijańskiego rapera Arkadio oraz innych artystów. Będzie też okazja przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Ewangelizacyjne przedsięwzięcia zaplanowano w Bielsku-Białej, Cieszynie, Czechowicach-Dziedzicach, Kętach, Oświęcimiu i Żywcu.

31 marca ub. roku podczas tego jednego z największych wydarzeń ewangelizacyjnych w stolicy Podbeskidzia specjalną konferencję w aleksandrowickim kościele wygłosił bp Grzegorz Ryś. Uczniowie bielskich szkół ponadpodstawowych przyznali wówczas, że duże wrażenie zrobił na nich raper Arkadio, który opowiedział im, niekiedy w formie rapowanej, o swoim życiu i namawiał do poszukiwania prawdy o sobie i gruntownej, szczerej spowiedzi. Artysta odwołując się do techniki freestylowej, improwizował na zadany temat, zachęcił też do otwarcia serca na Chrystusa, gdyż, jak przekonywał, tylko z Nim można wygrać swoje życie.

Rekolekcje Duchowa rEwolucja: dla uczniów szkół średnich w naszej diecezji odbędą się w następujących miejscach:

– Bielsko-Biała: 22–23 marca, kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego, Bielsko-Biała Aleksandrowice, godz. 8:30-13:30;

– Cieszyn: 19 marca, lodowisko (hala widowiskowo-sportowa), godz. 9:00-13:00;

– Czechowice-Dziedzice: 9 marca, kościół św. Andrzeja Boboli (oo. Jezuici), godz. 12:00-14:00;

– Kęty: 14 marca, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 9:00-13:30;

– Oświęcim: 16 marca, kościół św. Maksymiliana Kolbego, dwie tury: I 8:00-11:00, II 11:30-14:30;

– Żywiec: 30 maja, Amfiteatr, godz. 9:00-13:00.

Częstograj

Polecamy muzykę

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Tutaj jesteśmy

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone