Internetowy serwis charytatywny www.pomagam.caritas.pl prowadzi ogolnopolską zbiórkę na operację pani Joanny z Bielska-Białej.

Joanna Hoffman cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę: Zespół Arnolda Chiariego, która polega na osuwaniu się tyłomózgowia do kanału kręgowego uciskając na rdzeń kręgowy. Ucisk powoduje wyniszczanie całego układu nerwowego, a co za tym idzie – niszczy narządy organizmu prowadząc do kalectwa, a nawet śmierci.

hoffman_joanna

– Przez ten niedługi czas związany z chorobą spotkało mnie już kilka „cudów”. Urodziłam się z najlżejszym stopniem tej choroby, co pozwoliło mi do czasu uaktywnienia się choroby sprawnie funkcjonować, założyć szczęśliwą rodzinę, urodzić dwoje dzieci, cieszyć się wspólną z mężem pasją, jaką są piesze wędrówki po górach. Drugim cudem jest to, że lekarze znaleźli przyczynę moich dolegliwości neurologicznych i zdiagnozowali chorobę w samą porę. Nie mam jeszcze trwale uszkodzonych nerwów – mówi Joanna Hoffmann.

Teraz Joanna czeka na kolejny cud, ale tu będzie potrzebna nasza pomoc!

Jest możliwe zatrzymanie postępów choroby poprzez przeprowadzenie operacji specjalną metodą, którą opracowali lekarze w Hiszpanii. W Barcelonie znajduje się jedyny ośrodek na świecie, który z powodzeniem wykonuje takie operacje na rdzeniu kręgowym bez ingerencji w mózgu.

Termin operacji wyznaczono na 27 listopada 2017 roku. Sam koszt operacji to 18 800 euro. Pacjent po operacji powinien przybywać jeszcze na oddziale przez tydzień, aby nie pojawiły się powikłania związane z transportem. Ten pobyt jest dodatkowo płatny. Do tego dochodzą koszty leków pooperacyjnych i rehabilitacji pod nadzorem lekarza. Rehabilitację można już przeprowadzić w Polsce. Dodatkowe koszty to kwota 30 tys. Dodając wszystkie koszty operacja i rehabilitacja będzie kosztować około 110 tys. zł.

– Gdybym miała czas, może byśmy w ciągu lat odłożyli na ten cel. Ale czasu mam niewiele. Dlatego proszę o pomoc finansową. Powodzenie operacji, jak również moje funkcjonowanie po ewentualnym zabiegu zależy od stopnia wyniszczenia układu nerwowego. Jeśli do czasu operacji zostanie uszkodzony wzrok, nerki, pojawi się paraliż kończyn to pomimo udanej operacji tych utraconych funkcji już nie odzyskam. Ważny jest dla mnie każdy dzień – zaznacza Joanna.

Joanna Hoffmann jest podopieczną Fundacji Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Wpłaty na rzecz Asi można wpłacać na numer konta Caritas: Bank Pekao 41 1240 1170 1111 0010 7473 2978. W tytule przelewu należy wpisać DLA JOANNY HOFFMANN.

Więcej o niej samej i można dowiedzieć się na jej profilu na Facebooku.

 

Internetowy serwis charytatywny www.pomagam.caritas.pl to projekt Caritas Polska, działający w ramach jego niekomercyjnej i nieodpłatnej działalności statutowej.

pomagam_caritas

Został stworzony we współpracy z diecezjalnymi oddziałami Caritas w Polsce, których jest obecnie 44. Partnerami Caritas w tym projekcie są: Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Dlatego ma on charakter ekumeniczny, wszystkie zaangażowane strony łączy jeden cel – pomoc tym, którzy są w potrzebie.

Misja
Chcemy realizować misję Dobrego Samarytanina wynikającą z chrześcijańskiego powołania do miłości bliźniego. Celem pomagam.caritas.pl jest budowanie społeczności osób i firm, chcących wspierać osoby w potrzebie, wykorzystując do tego Internet.

Jak zgłosić zbiórkę?
Wszystkie potrzeby osób, które zgłaszają się do nas z prośbą o pomoc, są weryfikowane przed umieszczeniem w serwisie. Dokładamy wszelkich starań, aby sprawdzić wszystkie ewentualne inne formy finansowania danej potrzeby. Wspólnie z potrzebującymi pomagamy im precyzyjnie określić na co dokładnie chcą przeznaczyć, kwotę, która zostanie zebrana.

Zgłaszanie próśb o pomoc odbywa się poprzez diecezjalne oddziały Caritas. Jeżeli jesteście w potrzebie i chcecie skorzystać z pomocy Internautów za naszym pośrednictwem, prosimy o kontakt z diecezjalnym oddziałem Caritas czyli Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Więcej informacji na stronie www.pomagam.caritas.pl

 

Częstograj

Polecamy muzykę

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Tutaj jesteśmy

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone