Książnica Beskidzka w Bielsku Białej już od września rusza z niezwykle ciekawą ofertą kulturalną adresowaną do wszystkich mieszkańców miasta oraz regionu.

Zaproszeni goście należą do grona znakomitych pisarzy, artystów, satyryków. Każde z przygotowanych wydarzeń będzie w treści i formie niezwykle interesujące.

Już we wrześniu naszymi gośćmi między innymi będą: Artur Barciś, Michał Ogórek, Jasiek Mela, Małgorzata Czyńska.

Październik tradycyjnie poświęcony został naszym przyjaciołom: Słowakom, Czechom, Węgrom. Oprócz spotkań z pisarzami, lubionymi i cenionymi przygotowaliśmy niespodziankę, która na pewno zadowoli miłośników muzyki i tańca węgierskiego.

Listopad jest miesiącem pamięci narodowej. Zapraszamy na koncert poetycko-muzyczny „Niebo złote Ci otworzę w wykonaniu Artura Gotza. "Niebo złote ci otworzę” to nastrojowy teatr piosenki, który łączy nostalgię i zadumę nad otaczającą nas rzeczywistością. Tytuł programu to fragment wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, do którego muzykę napisał 50 lat temu Zygmunt Konieczny specjalnie dla Ewy Demarczyk. Z tego magicznego spotkania z pewnością nikt nie wyjdzie obojętny.

 W naszym programie w związku z ustanowieniem przez Sejm roku 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki w 200. rocznicą śmierci oraz Józefa Piłsudskiego w 150. rocznicę urodzin nie zabraknie wystaw i spotkań poświęconych tym wybitnym Polakom.

To tylko niektóre z atrakcji, które przygotowaliśmy dla naszych wiernych czytelników, miłośników biblioteki, ale także tych wszystkich, którzy nas jeszcze z jakiś powodów nie odwiedzili.

Bogaty program został przygotowany również dla najmłodszych. Konkursy, spotkania autorskie, zajęcia edukacyjne, gry, zabawy etc.

To wszystko przygotowali bibliotekarze w ramach otrzymanych środków z programów Ministra Kultury
 i Dziedzictwa Narodowego.

Z nieukrywaną satysfakcją pragniemy poinformować, że nasze autorskie projekty spotkały się
z zainteresowaniem komisji grantowych otrzymując wysokie oceny, które pozwoliły na otrzymanie środków na ich realizację. Rok 2017 jest pod tym względem wyjątkowy, bowiem pozyskaliśmy w ramach 6 grantów kwotę 476 000 zł.

Jesień  2017 r.  jest dla naszej instytucji rokiem szczególnym z jeszcze jednego powodu, bowiem rozpoczynamy obchody jubileuszu 70-lecia Książnicy Beskidzkiej, spadkobierczyni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej i Bielsku, której istnienie i tradycja sięgają roku 1947/1948. Pragniemy, aby obchody jubileuszowe stały się okazją do świętowania dla całej społeczności skupionej wokół spraw czytelnictwa oraz kultury miasta i regionu. Zakończenie obchodów planowane jest na jesień 2018 r.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której zamieszczany jest bieżący program www.ksiaznica.bielsko.ploraz informacji zawartych na plakatach i w miesięcznych programach.

Częstograj

Polecamy muzykę

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Tutaj jesteśmy

Rozmowy poświęcone