Z myślą o mamach, które oczekując narodzin dziecka przeżywają trudności Fundacja Rzecznik Praw Rodziców uruchomiła Telefon dla mamy oraz stronę mamaniejestsama.pl.

mamaniejestsama

Bywa, że początek macierzyństwa jest trudnym doświadczeniem dla kobiety. Wokół nas jest mnóstwo kobiet z bolesną historią macierzyństwa. W 2014 r. GUS odnotował aż ok. 40 tys. poronień. Są wśród nas również te matki, które usłyszały od lekarza prowadzącego ciążę: „Dziecko jest bardzo chore, jego szanse na przeżycie są niewielkie”. A co z tymi mamami, które zawiedli najbliżsi i nie mają gdzie się podziać lub borykają się z problemami ekonomicznymi? Co z kolei z nastoletnimi mamami?

Z inicjatywy Fundacji Rzecznik Praw Rodziców powstał projekt, skierowany do mam, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej „Mama nie jest sama”, bo jak mówią, żadna kobieta oczekująca narodzin dziecka, nie powinna mieć poczucia osamotniania.

Projekt „Mama nie jest sama” składa się z dwóch elementów:

Strona internetowa www.MamaNieJestSama.pl zawierająca bazy danych ośrodków pomocowych i innych bezpośrednich form wsparcia, np. Domów Samotnej Matki, Ośrodków Interwencji Kryzysowej, Hospicjów Preinatalnych, psychologów i terapeutów. Na stronie można znaleźć również wiele porad prawnych i informacji o świadczeniach.

Telefon dla Mamy – linia wsparciadla kobiet w okresie okołoporodowym (wsparcie informacyjne, psychologiczne, porady prawne). Telefon 662 656 380, czynny w poniedziałek,  środę i piątek w godz. 16.00 – 18.00.

 

Nasze audycje

Żywieckie portrety

Krąg biblijny

Pod naszym patronatem

Katechezy w Bazylice

Rozmowy poświęcone

Copyright © 1998-2019 Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie 90,2 MHz

Na górę strony